Yurda Kaçak Giriş Yaptı Yakalandı

Yurda Kaçak Giriş Yaptı Yakalandı
30.07.2019
374
A+
A-

Yurda kaçak giriş yaptı yakalandı. Bilecik il merkezinde yurda kaçak yollardan giriş yapan Afganistan uyruklu şahıs polis tarafından yakalandı.

Bilecik’teki bulunan yakınlarının yanına İran üzerinden kaçak yollardan giriş yaparak gelen Afganistan uyruklu şahıs, polisin dikkati sayesinde yakalandı.

Alınan bilgilere göre, şahıstan şüphelenen Bilecik Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele Ekipleri, evraklarını istedi. Evraklarını ibraz edemeyen ve İran üzerinden Türkiye’ye giriş yaptığı öğrenilen Afganistan uyruklu şahıs, Bilecik Devlet Hastanesindeki sağlık kontrolü ve emniyetteki işlemlerinin ardından Bilecik Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

Kaçak göçmenlerin tespiti büyük önem arz ediyor

Türkiye’de güvenliğin sağlanmasında büyük önem arz eden ve ülkelerin özellikle sosyal ve ekonomik düzenini olumsuz yönde etkileyen yasadışı göç ve narkotik suçların hareketlerinde coğrafi konumu itibariyle transit ve hedef ülke konumunda bulunuyor. Bu nedenle Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı koordinesinde sık sık uygulamalar yapılıyor.

Türkiye, düzensiz göçe karşı ulusal düzeyde etkin tedbirler alarak, bu alanda uluslararası düzeyde sorunların tespiti, bilgi alış-verişi, ortak mücadele ve işbirliği şeklindeki çalışmaların çoğuna aktif olarak katılarak, bu konudaki kesin tavrını ortaya koymakta, ülkemiz üzerinden düzensiz göçü önlemek ve ülkemizde yasa dışı bulunan yabancıları ülkeden çıkarmak için etkin ve kararlı biçimde mücadele ediyor.

Türkiye’de 2019 yılında 163 bin kaçak göçmen yakalanırken, 43 bin kaçak göçmenin ülkelerine geri gönderildiği ve biletleri alınmış 7 bin kaçak göçmenin gönderilmek üzere hazır bulunuyor.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.