Yeniköy’lü Çiftçinin Yardım Çığlığı

Yeniköy’lü Çiftçinin Yardım Çığlığı
20.06.2019
342
A+
A-

Yeniköy’lü Çiftçi İflas Bayrağını Çektik Dedi

Bilecik ve ilçelerinde yaşanan olumsuz hava koşulları, sağanak yağış ve yağan dolu sebebiyle Yeniköy’de tarım arazileri büyük zarar gördü.

Yeniköy’de çiftçilik yapan Oğuz Kılıç, 100 dönümlük arazisine karpuz ektiğini, fide ve gübreye 150 bin lira harcadığını ancak yaşanan olumsuz hava koşulları sebebiyle tüm yatırımının boşa gittiğini ve yetkililerden yardım beklediğini söyledi. Kılıç, mağdur olduklarını belirterek ”Tüm emeklerimiz boşa gitti. Sadece ben değil, bu bölgede üretim yapan bir çok çiftçi aynı durumda. Bu yıl iflas bayrağını çektik. Yetkililerden yardım bekliyoruz” diye konuştu.

Zararın boyutu konusunda Bilecik Tarım ve Orman Müdürlüğünden henüz bir açıklama yapılmazken, Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “3 gündür yağan aşırı afet derecesine varan yağmurlar sebebiyle ürünü hasara uğrayan ve zarar gören tüm Hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, devletimizin tüm imkanları ile halkımızın yanında olacağını ifade ediyorum. Özellikle Belediyelerimizin afet uyarılarını dikkate alarak ve her zaman mazgal temizliklerini yapmaları zararın boyutunu azaltacağını belirtmek istiyorum. Allah bizleri daha büyük afetlerden korusun” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.