Yeni Yıl Heyecanı Başladı

Yeni Yıl Heyecanı Başladı
26.12.2021
167
A+
A-

Yeni Yıl Heyecanı Başladı. Çocuklara yönelik düzenlediği etkinliklerle adından söz ettiren Bilecik Belediyesi Yaşayan Şehir Müzesi, 2021’in son etkinliğini yine çocuklar için düzenledi.

Müzeye aileleri ile katılan çocuklar yılbaşı ağacı süsledi, dilek panosuna yeni yılla ilgili dilek ve umutlarını astı. Aynı zamanda müzeyi de gezen çocuklar dağıtılan horoz şeker ve rüzgâr gülleriyle doyasıya eğlendi. Yeni yıla dair hayallerini ve dileklerini şarkılar eşliğinde panoya asan çocukların mutluluğu gözlerine yansıdı.

Müze hakkında çocuklara bilgiler veren Bilecik Belediyesi Turizm Koordinatörü Mesut Ünver, bu tür etkinliklerin önümüzdeki yıl artarak devam edeceğini belirtti. Açıklamalarına devam eden Mesut Ünver, “Yeni yıl dolayısıyla çocukları Bilecik Belediyesi Yaşayan Şehir Müzesinde ağırladık. 2020 ve 2021 gerçekten hem ülkemizde hem de dünyada çok sıkıntılı geçti. Çocuklar da bu pandemiden en çok etkilenen kesim oldu. Hazırladığımız takvim doğrultusunda yıl boyunca çocukları, pandemi ile mücadelede belirlenen kurallar çerçevesinde ağırlamaya çalıştık. Amacımız onların sürekli evlerinde olmasından dolayı içinde bulunduğu zor durumda yardımcı olmaktı. Birçok etkinlik yaptık. Bugün de yılbaşına bir hafta kala çocuklarımızı müzede ağırlayarak, dileklerini yazarak, panoya ve yıl başı ağacına asmalarını sağladık. Bilecik Belediyesi olarak, çocukların yazdığı dilekleri yıl boyunca gerçekleştirmeye çalışacağız. Etkinlikte çocuklarla şarkılar söyledik, fotoğraflar çektirdik ve çocuklara şeker dağıttık.” ifadelerini kullandı.

Aileleriyle birlikte hatıra fotoğrafı çektiren çocuklar müzede olmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade etti. Çocuklara eşlik eden aileler, bu tür etkinliklerin çocukların sosyal yaşamlarına olumlu etki ettiğini ve eğlenerek öğrenmelerine katkı sağladığını belirtti. Veliler, çocuklara yönelik güzel etkinlikleri Bilecik ile buluşturmaya devam eden Bilecik Belediyesi ve Başkan Semih Şahin’e teşekkürlerini iletti.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.