Ulupınar Köyünü Lağım Suları Bastı

Ulupınar Köyünü Lağım Suları Bastı
06.07.2019
316
A+
A-

Ulupınar Köyünü lağım suları bastı. Bilecik’in Merkez ilçesine bağlı Ulupınar Köyünde kanalizasyon hattında meydana gelen tıkanma sonucu rögarlardan taşan lağım sularının köy yollarından aktığı bildirildi.

Tıkanan rögarlardan içinde insan pisliğinden, her türlü kimyasal atığın da bulunduğu kanalizasyon sularının koy yollarından aktığını dile getiren ve pis suyun içme sularına karışmış olabileceği endişesini yaşadıklarını kaydeden köylüler kısa zamanda yetkililerin olaya el atmasını istedi.

Ulupınar köyü sakinleri, havaların ısınmasıyla beraber pis kokunun köye iyice yayıldığını ve başta çocuklar olmak herkesin risk altında olduğunu belirterek, bulaşıcı hastalık kapmaktan korktuklarını ifade ettiler. Köylüler tıkanan kanalizasyon hattının bir an evvel açılmaması durumunda evlerininde risk altında olduğunu anlatarak, mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

İnsan ve hayvan dışkısının kirlettiği sularda bir çok mikroorganizmanın bulunduğu, bunların hepatit,tifo, kolera gibi hastalıklara sebep olabileceği biliniyor.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.