Tozman Köyündeki Yangın Korkuttu

Tozman Köyündeki Yangın Korkuttu
21.06.2020
336
A+
A-

Tozman Köyündeki Yangın Korkuttu. Bilecik’in İnhisar İlçesine bağlı Tozman Köyünde ikamette çıkan yangın sebebiyle 3 ev kullanılamaz hale geldi.

Bilecik’in İnhisar İlçesine bağlı Tozman Köyü, Yukarı Mahallede bulunan Gülsüm Karadere’ye ait olduğu öğrenilen evde henüz belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı. Hane halkının kendi imkanlarıyla müdahale etmeye çalıştığı yangın bir anda büyüdü. Yangının ihbarı üzerine İnhisar Belediyesi İtfaiye ekipleri olay yerine sevk edildi. Yangının büyük olması ve yan evlere sıçraması üzerine çevre ilçe belediyelerinden yardım istendi.

Yangın mahalline ulaşan İnhisar, Mihalgazi, Söğüt, Yenipazar, Gölpazarı İtfaiyeleri ve Orman İşletme Müdürlüğü yangın ekipleri, AFAD’ın uzun uğraşları sonucu söndürülen yangında Gülsüm Karadere ve Fehmi Çetin’e ait olduğu öğrenilen iki ev daha çıkan yangında kullanılamaz hale geldi.

İnhisar Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, ” Tozman köyünde 20.06.2020 cumartesi günü saat 23.30 civarında meydana gelen yangında maalesef üç ev yanarak kullanılamaz hale geldi. Can kaybının olmaması sevindirici olmakla beraber üzücü bu yangında müdahalede bulunan belediyemiz itfaiye ekibimizle birlikte Söğüt, Yenipazar, Mihalgazi, Sarıcakaya Belediyelerine ve orman müdürlüğü ekiplerine ve köylülerimize teşekkür ediyoruz. Allah bu tür felaketlerden cümlemizi korusun inşallah. Başta Tozman köyü muhtarımız olmak üzere evleri yanan hemşehrilerimize ve tüm köylülerimize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Yangın söndürülüp, yapılan soğutma çalışmalarının ardından ekipler normale döndü.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.