Tedbirlere Aykırı Davranan 3 Kişi Hakkında Suç Duyurusu

Tedbirlere Aykırı Davranan 3 Kişi Hakkında Suç Duyurusu
16.04.2020
295
A+
A-

Tedbirlere Aykırı Davranan 3 Kişi Hakkında Suç Duyurusu. Tedbirlere Aykırı Davranan 3 Kişiye Ceza Uygulandı. Osmaneli’de Hasta Olduğu Halde Dışarı Çıkan 3 vatandaşa 9450 TL Cezai İşlem. Osmaneli Kaymakamlığı 2 Pozitif Vaka ve 1 Temaslı Vatandaşa 9450 TL Cezai İşlem, ayrıca 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun “Bulaşıcı hastalıklara ilişkin tedbirlere aykırı davranma” başlıklı 195.maddesine göre iki aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğunu bildirdi.

Osmaneli Kaymakamlığının sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, Koronavirüs (COVİD-19) salgını ile mücadele kapsamında insan sağlığını hiçe sayarak dışarı çıkan 2 pozitif vakalı ve 1 temaslı vatandaş hakkında, toplam 9450 TL idari para cezası ayrıca 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun “Bulaşıcı hastalıklara ilişkin tedbirlere aykırı davranma” başlıklı 195.maddesine göre iki aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğunu bildirdi.

Osmaneli Kaymakamlığı bir kez daha vatandaşları uyardı, sosyal mesafe kurallarına uymayan vatandaşlara tereddütsüz cezai işlem uygulanacağını, vatandaşların mutlak suretle koronavirüs kapsamında alınan tedbirlere uymalarını ve zorunlu haller dışında evden çıkmamalarını bir kez daha hatırlattı.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.