Suya Kapılan Gencin Cansız Bedenine Ulaşıldı

Suya Kapılan Gencin Cansız Bedenine Ulaşıldı
20.08.2019
415
A+
A-

Suya Kapılan Gencin Cansız Bedenine Ulaşıldı. Harmankaya Kanyonundan geçiş yapmak isteyen 5 kişiden 1’i yoğun yağış nedeniyle yükselen sulara kapılarak hayatını kaybetti.

Alınan bilgilere göre, Bilecik’te Yenipazar ile İnhisar ilçeleri arasında yer alan Harmankaya Kanyonundan geçiş yapan Alper Yıldızlar, Gülşah Yağcıoğlu, Arda Eyyüboğlu, Serpil Koç ve Ekrem Öztürk’ten oluşan 5 kişilik ekip, yoğun yağış sonucu kanyon sularının yükselmesiyle birlikte kanyon çıkışına 150 metre mesafede suya kapılıp sürüklenmeye başladı.

5 kişiden Alper Yıldızlar, Gülşah Yağcıoğlu ve Arda Eyyüboğlu su akışının azaldığı bir bölgede karşılarına çıkan bir ağaca tutunarak kayalara çıktı ve daha sonra kıyıya ulaştı. Çıkacak yol bulamayan ekip üyeleri burada bir süre ateş yakarak bekledi.

Ekrem Öztürk ve Serpil Koç ise sürüklenmeye devam ederken, Serpil Koç kanyonun dışında su akışının azaldığı bir yerde kendini kurtararak, yaklaşık 5 kilometre uzaklıktaki Harmanköy’e yürüyerek köylülerden arkadaşları için yardım istedi. Köylüler AFAD ve Jandarma ekiplerine bilgi verdi. Köylüler yaklaşık 3 saatlik aramanın ardından Gülşah Yağcıoğlu, Arda Eyyüboğlu ve Alper Yıldızlara ulaştı. Köylülerin yardımıyla kanyondan çıkarılan gençler çevre hastanelere kaldırıldı.

Ulaşılamayan Ekrem Öztürk için ise, Bilecik AFAD koordinatörlüğünde çalışma başlatıldı. Sabah 04:00 sularında kanyon çıkışının 300 metre kadar ilerisinde Öztürk’ün cansız bedenine ulaşıldı.

Hayatının baharında 25 yaşındaki Ekrem Öztürk’ün Mağaracılık Federasyonu Sosyal Medya Sorumlusu olduğu, cenazesinin Pazartesi günü uçakla götürüleceği Antalya’nın Alanya İlçesi Mahmut Seydi Köyünde defnedileceği öğrenildi.

Türkiye Mağaracılık Federasyonu Ekrem Öztürk’ün kaybının ardından taziye mesajı yayınladı.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.