Şehre Giriş Çıkışlar Durdurulacak

Şehre Giriş Çıkışlar Durdurulacak
21.04.2020
260
A+
A-

Şehre Giriş Çıkışlar Durdurulacak. Dünya genelinde yaşanan pandemi nedeniyle yeni önlemler alınmasına karar verildi. Bilecik’e giriş çıkışların bu geceden itibaren durdurulacağı duyuruldu.

Dünya genelinde yaşanan salgın nedeniyle Bilecik Valisi Bilal Şentürk Başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 21 Nisan 2020 bugün gece saat 24:00 itibariyle şehre giriş çıkışların durdurulması kararı aldı.

İl Umumi Hıfzıhsıhha Kurul Kararı;

İl Hıfzıssıhha Meclisi 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunumun 23. ve 26. maddeleri gereği 21.04.2020 tarihinde Saat: 13:00’de Vali Bilal ŞENTÜRK Başkanlığında toplanarak aşağıdaki kararlar alınmıştır.

Çin’in Vuhan kentinde başlayan Koronavirüs (Covid-19) Pandemisi, birçok ülkede hızla yayılım göstererek tüm dünyayı tehdit etmeye devam etmektedir. Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen bu salgından, ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için birçok tedbire başvurulmaktadır. Bu kapsamda aşağıda alman kararlara hassasiyetle uyulması gerekmektedir.

Eskişehir, Kütahya, Bursa, Sakarya ve Bolu il sınırlarından kara ve demir yolu ile (toplu ulaşım araç, özel ve yaya vb.)ilimize yapılacak tüm giriş/çıkışların 21 Nisan 2020 Salı günü saat 24:00’den itibaren ikinci bir karara kadar geçici olarak durdurulmasına, aşağıda belirtilen durumlarda giriş/çıkışlara izin verilmesine;

Temel ihtiyaç (gıda/temizlik vb.) malzemeleri ile ilaç ve tıbbi malzemeler başta olmak üzere tüm ticari faaliyetlerin sürekliliği için gerekli olan ürün ve/veya malzemelerin lojistiği, üretimi ve naklinde yurt içi ve yut dışı taşımacılık kapsamında görevli olanlar ve araçları; malın cinsi, teslimat yer/alıcı adresi, teslimat tarihini gösteren taşıma irsaliyesi, teslimat makbuz veya fatura vb. belgeler ile giriş/çıkış yapabileceklerdir. Belirtilen amaçlarla kısıtlanan illere giriş yapanlar, giriş amacını gösteren belgeler ile 72 saat sonrasına kadar teslim ilinden ayrılarak ilk çıkış iline dönebilecektir. Bu şekilde giriş çıkışı sınırlandırılan illere giren ticari araç sürücüleri seyahatleri süresince, değişim sürelerine uyarak maske takmak, temas gerektiği durumlarda sosyal mesafeye uymak zorundadırlar.

Yurt içinde ticari yük/yolcu taşımacılığı yapanlar ile uluslararası yük taşımacılığı yapanların giriş çıkış yasağı getirilen illerimizden transit şekilde geçişlerine müsaade edilecektir. Bu şekilde transit geçişlerine izin verilen ticari yük taşıyıcıları belirtilen illerde zorunlu dinlenme molaları/süreleri hariç hiçbir şekilde duraklama ya da konaklama yapamayacaklardır.
Oy birliği ile karar

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.