Satışlarda Patlama Yaşandı

Satışlarda Patlama Yaşandı
12.03.2020
422
A+
A-

Satışlarda Patlama Yaşandı. İlk koronavirüs (COVID 19) vakasının tespit edildiğinin ertesi günü Bilecik’te dezenfektan satışlarında patlama yaşandı.

Dün gece geç saatlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yüksek ateş ve öksürük şikayetiyle hastaneye başvuran hastada yapılan tetkikler neticesinde ülkede ilk koronavirüs vakasının tespit edildiğini açıklamasının ardından bugün Bilecik’te tüm medikal firmalar, marketlerin temizlik reyonları, temizlik malzemesi satan işyerleri, eczanelerde dezenfektan, kolonya, maske satışlarında patlama yaşandı. Bilecik’te medikal ürünler satan firmalar vatandaşlardan gelen talep üzerine depolarında bulunan el dezenfektanı gibi tüm malzemeleri mağazalarına getirdi. Ayrıca eczaneler, market ve temizlik ürünleri satan firmalarda da dezenfektan ürünleri satışlarında yoğunluk yaşanıyor.

Tüm ilde kurum ve kuruluşlar insanların toplu olarak bulunduğu noktalarda, toplu taşıma araçlarında gerekli temizliğin yapıldığı yönünde haberler gelirken, esnafta işyerlerinin hijyeni konusuna azami dikkat gösteriyor.

Bozüyük Belediyesi vatandaşların sağlığı açısından kapalı ortam faaliyetleri, konser, tiyatro gibi sanatsal faaliyetlerin Mayıs ayına kadar ertelendiğini duyurdu.

Bilecik İl Sağlık Müdürlüğü’de sosyal medya hesaplarından vatandaşlara el hijyenine özen göstermeleri konusunda çağrıda bulundu.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.