Sanat Akademisinin Açılışı Yapıldı

Sanat Akademisinin Açılışı Yapıldı
21.02.2020
293
A+
A-

Sanat Akademisinin Açılışı Yapıldı. Bilecik Belediyesinden Kültür Sanata Katkı. Bilecik Belediyesi tarafından geçtiğimiz Ekim ayından bu yana 550 öğrencinin eğitim aldığı Sanat Akademisi açılışı yapıldı.

Sanat Akademisinin açılışında klarnet eğitimi alan 12 yaşındaki Emre Daşdelen ile 84 yaşındaki klarnet sevdalısı Mustafa Turgutoğlu’nu buluşturdu. Gitar, bağlama, keman, klarnet, perküsyon, bateri, piyano, yan flüt, halk oyunları, modern danslar, Türk Halk Müziği korusu, Sanat Müziği korosu, çocuk korosu, resim ve heykel alanlarında eğitimlerin verildiği Bilecik Belediyesi Sanat Akademisi 15 Ekim’den bu yana müzikseverlere hizmet veriyor.

Klarnet Sanatçısı Hüsnü Şenlendirici’nin katıldığı Sanat Akademisi açılışında Bilecik’in Söğüt ilçesinde yaşayan ve alzheimer hastası eşine duyduğu aşkla haber ile belgesellere konu olan Mustafa Turgutoğlu’na, askerdeyken çalmayı öğrendiği ancak daha sonra imkansızlıklar nedeniyle satın alamadığı klarnet Belediye Başkanı Semih Şahin tarafından hediye edilirken, 12 yaşındaki klarnet kursu öğrencisi Emre Daşdelen ile 84 yaşındaki Mustafa Turgutoğlu’nun müzik sevgisi buluştu.

Verilen hediye karşılığında klarnet sevdalısı Mustafa Turgutoğlu’nun duygulandığı gözlemlenirken, kendisine klarnet hediye Başkan Şahin ve Sanatçı Hüsnü Şenlendirici’ye teşekkür etti ve Mustafa Turgutoğlu müziği çok sevdiğini ve hediye edilen klarneti ömrünün son anlarına kadar saklayacağını belirtti.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.