Sahte Sağlık Raporuna Operasyon

Sahte Sağlık Raporuna Operasyon
26.11.2019
379
A+
A-

Sahte Sağlık Raporuna Operasyon. Bilecik’te 28 kişi sahte sağlık raporu almak ve iş takibi yaptığı şüphesiyle gözaltına alındı.

Bilecik Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekiplerince sabah saatlerinde düzenlenen Bilecik merkezli eş zamanlı operasyonla devletin sürekli hastalığı bulunan ve özürlü insanlara sunduğu İmkanlardan, hasta olmaksızın, haksız yere yararlanmak isteyen şahısların bulunduğu, gerçek hastalara ait tetkik sonuçlarının değiştirilmesi suretiyle (isim ve protokol numarası vb. bilgiler) ya da sahte tahlil, yine özel hastanelerden usulsüzce alınan tahlil ve tetkikler hazırlayarak usulsüz olarak sağlık kurulu raporları alan şahıslar ile bu şahısların usulsüz sağlık kurulu raporu almalarını sağladığı iddiasıyla 28 şüpheli gözaltına alındı.

ENGEL-11 isimli eş zamanlı Bilecik Merkez, Bozüyük ve Pazaryeri ilçeleri ile Eskişehir ve İnegöl /Bursa illerini kapsayan operasyonda usulsüz sağlık kurulu raporu alan ve bunların iş takibini yapan toplam 28 şahıs hakkında “Kamu Kurum ve Kuruluşları Zararına Dolandırıcılık-Resmi Belgede Sahtecilik” suçundan yasal işlem başlatıldığı, soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.