Osmaneli’nin Lefke Bezi Podyumlarda Yerini Aldı

Osmaneli’nin Lefke Bezi Podyumlarda Yerini Aldı
13.06.2019
363
A+
A-

Osmnaeli Belediye Başkanı Münür Şahin, Rusya Adige Devlet Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesinin birlikte düzenlediği moda ve tekstil konulu programa katıldı.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Moda Tekstil Bölümü’nün destekleriyle Romalılar döneminden kalma ‘Lefke Bezi’ yeniden üretilmeye başlandı.

Kısa sürede büyük talep alan Lefke bezine yurt dışından da talep her geçen gün artıyor. Artık dikiş kursları sonrası giysi üretimine de başlayan Osmaneli Belediyesi ulusal, uluslararası defilelerde İstanbul Ticaret Odası ve İstanbul Ticaret Üniversitesi destekleri ile defilelerde yerini alıyor.

Rusya Adige Devlet Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesinin birlikte düzenlediği moda ve tekstil konulu programda Osmaneli Sürekli Eğitim Merkezinde üretilen Lefke bezi de yer aldı.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü, Ak Parti kurucularından, 22.ve 23.dönemin İstanbul Milletvekili ,eski Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Nazım Ekren’in daveti üzerine bugün İstanbul Ticaret Üniversitesindeki programa proje ortağı olarak katılan Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin ve proje ekibi yeni projeler içinde görüşmelerde bulundu.

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin programda yaptığı konuşmada; “İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazım Ekren’e, dekan ve bölüm başkanı Prof. Habib Dayıoğlu’na ve projelerimizde yer alan tüm hocalarımıza teşekkür ediyoruz. Osmaneli Belediyemize yerleşim planları, restorasyon, turizm, Lefke taşı, Lefke bezi ve dikiş projelerimize İstanbul Ticaret Üniversitelerimizin destekleri ilçemize büyük katkı sağladı. Osmaneli çok kısa bir sürede Turizmde önemli bir merkez olacak. Yöresel ürünlerimiz başta Lefke Bezi olmak üzere hazır. Otellerimizi ve yatak kapasitemizi arttırıyoruz. Lefke bezi, Şile bezi gibi dünya markası olacak. Rusya Abide Devlet Üniversitemizin de Lefke bezi projemize verdiği desteğe teşekkür ediyoruz. Bugünkü programa Katılan tüm hocalarımızı, iş insanlarımızı Osmaneli İlçemize davet ediyor, sizlere 1075 yılından günümüze Türk kenti Osmaneli halkının selamlarını, saygılarını, sevgilerini iletiyorum”dedi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.