Osmaneli’de Tünel Delme İşlemi Başladı

Osmaneli’de Tünel Delme İşlemi Başladı
17.02.2022
111
A+
A-

Osmaneli’de Tünel Delme İşlemi Başladı. Osmaneli-Yenişehir-Bursa-Bandırma Yüksek Standartlı Demiryolu Projesi kapsamında Bursa ve Bilecik’te bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, Bandırma-Bursa-Yenişehir-Osmaneli Yüksek Standartlı Demiryolu Projesi kapsamında Bursa’nın Yenişehir ve Bilecik’in Osmaneli ilçelerindeki bazı taşınmazların Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımlar Genel Müdürlüğünce acele kamulaştırılması kararlaştırıldı.

Diğer yandan Osmaneli İlçemizde T1,T2, T3, T4, T5, T6, T7, T8, T9 ve T10 tünelleri hızla açılıyor.Osmaneli ilçemizi mezarlıktan başlayarak TOKİ kavşağına kadar 3.000 metrelik bir mesafe ile geçecek T1 tünelinin de delme işlemleri başladı.

Başkan Münür Şahin, İl Genel Meclisi Üyemiz Alper Karadağ, Cevre Müdürümüz Sabri Yılmaz, İtfaiye Müdür V.Ahmet Turan ve T1, T2, T3 tünellerinin Kalyon İnşaat altında yüklenicisi Dağcan AŞ şantiye yöneticisi Murat Polat T1 tünelindeki delme çalışmalarını incelediler.
Başkan yaptığı açıklamada: “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla hızla ilerleyen Osmaneli-Yenişehir-Bursa-Bandırma YHT hattı çalışmaları ile Osmaneli şantiye alanına döndü.Tünellerde kurulan şantiyelerde bir çok çalışan ve iş makineleri ile hızlı bir çalışma yapılıyor. Osmaneli ilçemiz için çok değerli olan proje ile ilçemizde hızlı bir değişim süreci yaşayacağız. İlçemizde tüm oteller dolarken mevcut ticaret hacmimizde de hareketlilik arttı. Osmaneli Belediyesi olarak YHT çalışmalarına her türlü desteği veriyoruz”dedi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.