Osmaneli Koronavirüsü Yendi

Osmaneli Koronavirüsü Yendi
26.05.2020
366
A+
A-

Osmaneli Koronavirüsü Yendi. Koronavirüs vakalarının çoğunlukta olduğu ilçelerimiz arasında bulunan Osmaneli, koronavirüsü yendi.

Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri üzerine İlçe Hıfzıssıhha Kurulunca alınan kararlara harfiyen uyan Osmaneli’de Mayıs ayında koronavirüs vakasına rastlanmadığı bildirildi. 27 Nisandan önce sıkça koronavirüs tespit edilen ilçede Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, Mayıs ayında hiç koronavirüs vakasının tespit edilmediğini aktardı.

Salgının başladığı dönemden bu yana adından sıklıkla vaka tespiti ve koronavirüs ölüm haberiyle söz ettiren Osmaneli, alınan hıfzıssıhha kurulu kararlarına harfiyen uyarak, sosyal mesafe ve maske kullanımına dikkat ederek verdiği koronavirüs mücadelesini kazandı. Mayıs ayında hiç bir vakanın tespit edilmediği bildirildi.

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, konuya ilişkin yaptığı açıklamasında; Sağlık Bakanlığımızın, Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyelerine uyarak koyacağı kurallarla normalleşme yolunda ilerleyeceğiz. Şirketlerimiz artık üretime başladı, camilerimiz 29 Mayıstan itibaren cuma, öğle ve ikindi namazları ile ibadete acılıyor. 65 yaş üstü ve gençlerimiz, çocuklarımız haftanın belli günlerinde sokağa çıkabiliyor. Yakında diğer iş yerlerimizde belirlenecek kurallar çerçevesinde açılmaya başlayacak. Her şey bizlerin elinde, kurallara uyarsak normalleşme süreci hızla devam edecek. Tersi durumda Allah göstermesin tekrar başa döneceğiz. O yüzden birbirimizi uyararak kurallara harfiyen uymaya devam edelim.

Osmaneli olarak da çok iyi yönettiğimiz bir süreç yaşadık. Her türlü tedbire rağmende zaman zaman olumsuzluklarda yaşadık. Ama hep birlikte kurallara uyarak 27 Nisandan bu yana istediğimiz noktaya geldik. İnşallah bundan sonrada Sağlık Bakanlığının yayınladığı kurallara uyarak önümüzdeki hedeflerimizi gerçekleştirmeye çalışacağız. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Sonuçta hep birlikte başardık ve de bundan sonrasında da bu başarıyı sürdüreceğiz. Emeği gecen herkese sonsuz teşekkürler.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.