Off Road Yarışlarında Adrenalin Tavan Yaptı

Off Road Yarışlarında Adrenalin Tavan Yaptı
22.07.2019
506
A+
A-

Off Road yarışlarında adrenalin tavan yaptı. Bozüyük Belediyesi’nin katkılarıyla Kız Gibi Off-Road Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte performans sergileyen katılımcılar, zorlu parkurda izleyicilere heyecanlı anlar yaşattı.

Bozüyük’ün Saraycık köyünde hazırlanan parkurda ilk kez düzenlenen off road yarışları, yoğun ilgi gördü. Bozüyük Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince Dodurga yolu üzerinde parkur hazırlandı. 38 aracın yarışlara başlangıç yaptığı ve 15o aracın katıldığı etkinliğe Türkiye’nin çeşitli illerinden katılım sağlandı.

Zonguldak, Konya, Ankara, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Eskişehir, Kütahya, Düzce ve Bilecik gibi yurdun çeşitli illerinden gelen off road tutkunları, Cumartesi gecesi kurdukları kampta şenlik ateşi ile eğlenerek, stres atarak, ertesi gün yapacakları yarışlar için moral depoladı.

Pazar günü Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Fındık’ın komutu ile başlayan yarışlar gün boyu devam ederek vatandaşlara keyifli anlar yaşattı.

4 bayan sürücünün de katılım sağladığı yarışlarda, Göksel Aydın, Yaşar Emre Ayaz, Barış Bülbül, Kemal Turhal ve Duygu Bayraktar Aydın olmak üzere Bozüyük’ten 5 pilot yarıştı. Düzce Safari Off Road Kulübü Başkanı Mehmet Albayrak’a ait Garip adlı araçla mücadele eden Haceli Şam genel klasman birincisi  olurken, S1 erkekler klasmanının 2.si Barış Bülbül, S2 klasmanı 3.’sü Yaşar Emre Ayaz ve Duygu Bayraktar Aydın’da bayanlar S2 klasmanı ikincisi oldu.

Yarışları sonunda başarılı sporculara kupalarını Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu verirken dereceye giren sporculara para ödülü verildi.

Başkan Bakkalcıoğlu kendisi için yapılan tek araçlık özel off road gösterisini ilgi ile izledi.

Yoğun katılımlı, güzel bir etkinlik gerçekleştirdiklerini belirten Kız Gibi Off-Road Derneği ve tüm yarışçılar Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu ve Bozüyük Belediyesi’ne teşekkür etti.

Kıyasıya mücadele içeren yarışlarda 4×4 araçlarının sınırlarını zorlayan pilotlar, bazen suya daldı, bazen çamura saplandı ve bazen de küçük kazalar yaşadı.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.