Meteoroloji Uyardı

Meteoroloji Uyardı
17.04.2021
257
A+
A-

Meteoroloji Uyardı. Astımı Olanlar Yarın Dışarı Çıkmasın. Meteoroloji Genel Müdürlüğü bu gece itibariyle başlayacak olan toz taşınımı konusunda uyarı yaptı.

Alınan bilgilere göre; Ege, Marmara’nın güney ve doğusu ile Karadeniz’in batısında gece saatlerinden itibaren Kuzey Afrika kaynaklı “toz taşınımı” öngörüldüğünü açıkladı.

Toz taşınımı sırasında görüş mesafesi kısalacağından trafikte olan sürücülerin dikkat etmesi, toz ve polen alerjisi olanlar ile astım, bronşit ve KOAH gibi nefes darlığı hastalığı olan vatandaşların bu gece 18.04.2021 00:00 itibariyle başlaması öngörülen ve 18.04.2021 21:00 saatlerine kadar süreceği tahmin edilen toz taşınımı konusunda uyardı.

Astımı ve Alerjisi Olanlar Yarın Dışarı Çıkmasın

Toz taşınımı sırasında bazı bakteri ve küf mantarları ile oksijen ve silisyum içeren silika tarzı kimyasalların da taşındığı biliniyor. Bu çok küçük parçacıkların nefes yoluyla akciğerlerin derinliklerine kadar inebildikleri ve astım gibi nefes darlığı olan hastalarda rahatsızlıklara sebep olabileceği konusunda uyarılarda bulunan uzmanlar özellikle nefes problemi yaşayan hastaların belirtilen saatler arasında zorunlu olunmadığı sürece dışarı çıkmaması yahut mutlaka maske takmaları yönünde uyarılarda bulundu.

Toz taşınımının hafta başında bitmesi bekleniyor.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.