Meğer Her Şey Bir Plan Dahilindeymiş

Meğer Her Şey Bir Plan Dahilindeymiş
31.01.2020
374
A+
A-

Meğer Her Şey Bir Plan Dahilindeymiş. Bugün Bilecik’te yaşanan ve herkesin yüreğini ağza getiren olayın perde arkası

Bilecik’te bugün Hamsu Köprüsünde yaşanan intihar girişiminin şahıs için ilk olmadığı öğrenildi. Kocaeli ve Gebze’de daha evvel de çok kereler intihar girişiminde bulunan Hasan İnan’ın 100’ün üzerinde dosyası olduğu ortaya çıktı. Bu kez de sonuçsuz kalan intihar girişimi için Bilecik’i seçtiği anlaşılıyor.

Probleminin ölmek değil gazete manşetlerine çıkmak olduğu anlaşılan, Kocaeli ve Gebze’de bir çok kez intihara teşebbüs haberlerine konu olan Hasan İnan’ın aslında o günkü masrafını çıkarmak olduğu verilen sözlerle ilgilenmediği cebine konulacak üç kuruş para için insanların duygularını sömürdüğü ortaya çıktı.

Bilecik’te girişmiş olduğu intihar teşebbüsünde şahsın cebine zorda olsa para koymayı başaran Fevzi Pehlivan isimli hayırseverin 500-600 lira koyduğu, yazıktır, günahtır, böyle insanlara yardım etmeliyiz, maaşta bağlayacağım, elimden gelen her şeyi yapacağım derken gözlerinin dolu dolu olduğu gözlendi.

İhbar üzerine Hamsu Köprüsüne sevk edilen polis ekipleri tarafından kendini öldürmemesi konusunda ikna edilmeye çalışılan Hasan İnan, ekipler kendine ulaşabilmek için köprünün tel örgülerini kestikçe yer değiştirdi. Hasan İnan köprünün bir orasında bir burasında olduğundan İtfaiye ekiplerinin köprünün altında vatandaşın zarar görmemesi için açtığı brandada Hasan İnan hareket ettikçe yer değiştirdi.

Bilecik Valisi Bilal Şentürk’ün de aynı saatlerde Türkiye İş Kurumunda toplantıda olması hasebiyle Vali Şentürk de yakın korumasını görevlendirdi. Hiç Bir şartta ikna olmayan Hasan İnan, hayırsever Fevzi Pehlivan’ın paraysa para, işse iş ne istiyorsan vereceğim konuşmalarını dinlerken, polis tarafından kesilen tel örgünün boşluğunda elinden yakaladı.

Köprüden içeri çekilen Hasan İnan, 112 Acil Sağlık ekiplerine teslim edilerek, Bilecik Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Bu kez de ölmeyi başaramayan Hasan İnan’ın bir sonraki girişimi hangi ilde yapacağı merak konusu oldu.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.