LGS’de 500 Tam Puan Aldı

LGS’de 500 Tam Puan Aldı
25.06.2019
436
A+
A-

Söğüt’te eğitim gören lise öğrencisi LGS’de 500 tam puan aldı. Söğüt Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Yusuf Nam LGS’de tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birincilerinden oldu.

Milli Eğitim Bakanlığınca lise öğrencilerine yönelik Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan alan Söğüt Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Yusuf Nam Bilecik ve Söğüt ilçesinde gurur kaynağı oldu.

Söğüt Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, okula geldiği ilk günden beri davranışları, çalışkanlığı ve başarılarıyla yaşıtlarına ve küçüklerine hep güzel örnek olan Yusuf Nam’ın çok çalıştığı ve sonucunda da emeğinin karşılığını aldığı belirtildi.

Bu başarıda emeği geçen Yusuf Nam’ın babası İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Nam’a, tüm öğrencileri kendi evladı gibi görüp onlar için çabalayan annesi Matematik Öğretmeni Ayşe Nam’a, öğrencilerin geleceği için kendi değerli zamanlarını feda edip gece gündüz çalışan tüm öğretmenlere ve Okul Müdürü Muhammet Ali Özer’e teşekkür edildi.

Yusuf Nam’ın daha önce de 2500’den fazla 8. sınıf öğrencisi arasında Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan Kazanım Değerlendirme Sınavında il 1.si olduğu öğrenildi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.