Kuvvetli Yağış ve Fırtına Zarar Verdi

Kuvvetli Yağış ve Fırtına Zarar Verdi
11.06.2019
368
A+
A-

Gölpazarı ve İnhisar İlçesine bağlı Tozman Köyü kuvvetli yağış ve fırtınadan etkilendi.

Gece başlayan ve sabaha kadar etkisini devam ettiren kuvvetli yağış ve fırtına nedeniyle tarihi çınar ağaçları zarar gördü.

Tarihi Taşhan’ın yanında Çınaraltı Kahvesi’ni ve Çınar Taksi’yi gölgesinde barındıran yüzyılı aşkın ağaçların dalları, fırtınanın etkisiyle kırılarak binaların çatılarına düştü ve ana yolu da ulaşıma kapattı.

Gecenin geç saatlerinde Gölpazarı Belediyesine bağlı itfaiye ekiplerince yola kepçelerle müdahalede bulunuldu ve yolun trafiğe açılmasının ardından da sabah saatlerinde temizlik yapıldı.

Güvercinler kırılan dalların altında kaldı

Kuveetli yağış ve fırtına nedeniyle kırılıp yere düşen dalların altında kalarak yaralanan güvercinler, Gölpazarı Belediyesi zabıta ekiplerince toplanarak, müdahale için veteriner hekime götürüldü.

Hekim tarafından tedavileri yapılan yaralı güvercinlerin, doğal ortamlarına dönebilecek duruma gelene kadar  ekiplerin gözetiminde kalacağı belirtildi.

Yaşanan olumsuzluklara rağmen herhangi bir can kaybı ve yaralanma yaşanmazken, önemli derecede bir mal kaybının da olmadığı bildirildi.

Yine Haziran ayında yaşanmıştı

Daha önce de 2015 yılı Haziran ayının başında sel’in vurduğu Tozman Köyü de kuvvetli yağıştan etkilendi.

Vali Bilal Şentürk, 2015 yılında İnhisar ilçesine bağlı Tozman köyünde meydana gelen sel nedeniyle yapılan dere ıslah çalışmalarını 2019 Şubat ayında yerinde inceleyerek, köy muhtarı ve köylülerden bilgi almıştı.

Dün etkili olan kuvvetli yağış Tozman Köyünde yine sel baskınına ve beraberinde maddi hasara yol açtı.

Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Gölpazarı ilçesinde ve Bilecik’in diğer noktalarında meydana gelen yoğun yağış ve fırtına sonucu zarar gören vatandaşlara geçmiş dileklerinde bulunarak, devlet ve hükumet olarak zarara uğrayan tüm vatandaşların yanında olduklarını ifade etti.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.