Kulübeler Bırakıldı

Kulübeler Bırakıldı
25.01.2020
313
A+
A-

Kulübeler Bırakıldı. Bilecik Belediyesi tarafından hazırlanan projeyle artık sokak kedilerinin soğuktan korunabilecekleri evleri oldu.

Bilecik Belediyesi Fen İşleri ekiplerine Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yine belediye bünyesinde kullanılan atölyelerde hazırlatılan kedi kulübeleri 4 bağımsız bölümden oluşuyor. 7 ayrı alana bırakılan kulübelerle ilgili vatandaşın desteğini talep eden Bilecik Belediye Başkanı Ahmet Gürses, kedi evlerine mahalle sakinleri tarafından yemek ve su koymaları konusunda destek istedi. Mama sıkıntısı yaşayan vatandaşlara da Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ile irtibata geçebilecekleri bilgisini verdi.

Bilecik Belediye Başkan yardımcısı Ahmet Gürses ve Veteriner İşleri Müdürü Nedret Avcı nezaretinde yerleştirilen kedi evleriyle ilgili Başkan Yardımcısı Gürses, şunları kaydetti; “Can dostlarımıza hep birlikte sahip çıkalım, onları koruyalım”

“Bilecik Belediyesi tarafından sokak hayvanları için güzel bir çalışanın gerçekleştirildiğini belirten Başkan Yardımcısı Gürses, “Fen İşleri Müdürlüğümüz çalışanlarının atölyemizde yaptığı kulübeleri uygun alanlara bıraktık. Can dostlarımızın faydası için vatandaşlarımızın, bıraktığımız bu noktalara mama ve su bırakmalarını rica ediyoruz. Böylece can dostlarımızı kışın soğuk hava şartlarına karşı korumuş oluruz. Bu anlamda vatandaşlarımızın kulübeleri koruyarak, gerekli mama ve su takviyelerini yapmaları sokak hayvanları için çok faydalı olacaktır. Çalışmada emeği olan bütün arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Veteriner İşleri Müdürü Nedret Avcı ise vatandaşlarımızın konulan kedi kulübelerine mama ve su bırakabileceği bilgisini verdi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.