Küçük Çocuğun Ambulans Helikopterle Sevki Yapıldı

Küçük Çocuğun Ambulans Helikopterle Sevki Yapıldı
17.09.2020
263
A+
A-

Küçük Çocuğun Ambulans Helikopterle Sevki Yapıldı. Bilecik’te sol gözünden yaralanan 8 yaşındaki küçük çocuk, tedavi için ambulans helikopter ile Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesine sevk edildi.

Küçük çocuğun Bilecik Devlet Hastanesinde yapılan kontrollerinde gözünde perforan yaralanmasının olduğu, yüksek oranda görme kaybına sebep olan bu tür göz yaralanmalarında erken müdahalenin önemli olması sebebiyle İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ambulans helikopter talep edildi ve ambulans helikopterle Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevki yapıldı. Bilecik İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 8 yaşındaki erkek hastanın düşme sonucu sol gözünde gelişen perforan göz yaralanması nedeniyle, göz doktoru tarafından yapılan muayeneler sonucunda ileri tedavi amacıyla ambulans helikopter ile Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesine sevk edildiği bildirildi.

Böylelikle 8 yaşındaki hasta, yeni yerinde hizmet vermeye devam eden Bilecik Devlet Hastanesinin kendi helikopter pistinden ambulans helikopter ile sevk edilen ilk hasta oldu.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.