Koronavirüs Sebebiyle 3 Ev Karantinada

Koronavirüs Sebebiyle 3 Ev Karantinada
01.08.2020
303
A+
A-

Koronavirüs Sebebiyle 3 Ev Karantinada. Selimiye Köyünde 3 Ev Karantinaya Alındı. Bilecik’in Osmaneli İlçesine bağlı Selimiye Köyünde Koronavirüs (COVID-19) testleri pozitif çıkan hastalarla ve temaslı şahıslarla ilgili olarak 3 ev karantinaya alındı.

Bilecik Valiliği Osmaneli İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile Bilecik’in Osmaneli İlçesine bağlı Selimiye Köyünde Koronavirüs (COVID-19) test sonuçları pozitif çıkan hastalarla ve temaslı şahıslarla ilgili olarak 3 evin karantinaya alındığını duyurdu.

Bilecik Valiliğince yapılan açıklamada: Osmaneli İlçesi Selimiye Köyünde görülen Koronavirüs nedeniyle pozitif çıkan hastalarla ve temaslı şahıslarla ilgili olarak 90, 108 ve 121 kapı numaralı evler ile yapılacak olan taramalar sonucunda tespit edilen hanelerin 31.07.2020 tarih ve 0661/06 karar numarası ile karantinaya alınmasının kararlaştırıldığı kaydedildi.

Ayrıca karantina şartlarına uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi gereğince idari para cezası verilmesine, aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara Türk Ceza Kanununun 195’nci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına oy birliği ile karar verildiği bildirildi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.