Kırsal Kalkınma Destekleri 13. Etap Başvuruları Başladı

Kırsal Kalkınma Destekleri 13. Etap Başvuruları Başladı
04.08.2019
433
A+
A-

Kırsal Kalkınma Destekleri 13. Etap Başvuruları Başladı. Resmi Gazetede yayımlanan Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi amacıyla Kırsal Kalkınma Destekleri 13. Etap başvuruları başladı.

Kadın ve genç girişimciler öncelikli olmak üzere gerçek ve tüzel kişilerin, küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması, kırsal alanda ekonomik ve sosyal gelişmeyi sağlamak, gelirleri artırmak ve farklılaştırmak için yapılacak olan hibe ödemelerine ilişkin hususlar resmi gazetede yayınlandı.

Başvurularda doğal kaynaklar ve çevrenin korunmasının da dikkate alınacağı hibelerin tüm ayrıntıları Tarım ve Orman Bakanlığının resmi sitesi olan “www.tarimorman.gov.tr” de yayımlandı. Başvuruların 02.08.2019 tarihinde başladığı 30 Eylül 2019 tarihinde sona ereceği, internet sitesi üzerinden de başvuru yapılabileceği öğrenildi.

Komisyonca belirlenecek olan; kırsal ekonomik alt yapı ile ekonomik yatırımların bütçeleri, Bakanlığın destekleme politikalarına göre belirlenecek. Ancak her biri için ayrılan bütçe, toplam bütçenin %25’inden az olmamak üzere düzenlenecek. İllerin tarım alanı, kırsal nüfus, tarımsal üretim değeri, işletme sayısı dikkate alınarak illerin katsayısı hesaplanacak. Bu nihai katsayılara göre de illerin yaklaşık bütçesi tahsis edilecek. İlin yaklaşık bütçesinin yeterli olması durumunda program teklif listesinde yer alan tüm başvurular yatırım programına alınacak.

 

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.