Karpuz Fiyatları Yükselişe Geçti

Karpuz Fiyatları Yükselişe Geçti
15.07.2019
451
A+
A-

Karpuz fiyatları yükselişe geçti. Osmaneli Belediyesinin hizmete açtığı Hal Tesisi ve Karpuz Pazarı çiftçinin yüzünü güldürdü.

Osmaneli tarımına yönelik yapılan çalışmalar, fiyatlara geçen seneye oranla olumlu yansıdı. Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) desteğiyle yapılan sebze- meyve paketleme, ambalajlama, ayva lokumu, salça, meyve suyu üretme, sebze-meyve kurutma tesisi, mezbaha tesisi ve son olarak da hizmete açılan hal tesisi ve karpuz pazarı ile tarımda çiftçilerin ürünlerinin değerlendirilmesinde ve pazarlanmasında tesisler, alıcı ile çiftçileri bir araya getiriyor.

Kocaeli, İstanbul, Kütahya, Eskişehir, Bolu, Bursa ve Sakarya hallerinden sayısı her geçen gün artan alıcılar sayesinde çiftçinin yüzü gülmeye başladı.

Marmara,İç Anadolu ve Karadeniz Bölgelerimizin en lezzetli, %95 oranında su ihtiva eden Osmaneli Karpuzu, kumsal Osmaneli toprağının minerallerini taşıyan adeta bir şifa kaynağı olarak nitelendiriliyor.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Tarım İl ve İlçe Müdürlüğü ve Tarım ve Orman Bakanlığı işbirliğinde yapılan arge çalışmaları sayesinde Osmaneli Tarımında gelişmeler sağlandı. Konu ile ilgili Başkan Şahin hedeflerini açıkladı; “Osmaneli Belediyesinin hedeflerinden biride ,tarımda yeni ürünlere ve yeni pazarlara yönelmektir. Bilecik ilinin Antalya’sı olan Osmaneli çok yakın bir gelecekte kurduğumuz tesislerle tarımda daha farklı bir konuma gelecek.

Karpuz gibi mevcut ürünlerimizi geliştirip yeni pazarlara ulaşırken, diğer taraftan özellikle şifalı bitkiler, tıbbi ve aromatik bitkiler konusunda yeni bir üretim alanı açma gayreti içindeyiz.”

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.