İşlerine Geri Dönmek İçin Eylem Yaptılar

İşlerine Geri Dönmek İçin Eylem Yaptılar
20.06.2019
278
A+
A-

Bilecik’te işten çıkarılan sendikalı işçiler eylem yaptı

Bilecik’te faaliyet gösteren seramik firmasından geçerli bir sebep olmaksızın işten çıkarıldıklarını iddia eden Türk-İş Konfederasyonuna bağlı Türk Çimse-İş sendikası işçileri, Türk-İş İl Temsilcisi Osman Vedat Taylan’ında katılımıyla fabrika önüne gelerek basın açıklaması yaptı.

Ellerinde pankartlarla “İşçiyiz, haklıyız, kazanacağız” sloganlarıyla geldikleri fabrika önünde, çıkarılan işçiler adına konuşan Türk-İş İl Temsilcisi Osman Vedat Taylan, fabrikadan çıkarılan işçilerin geri alınmasını istedi.

Taylan, fabrika yetkililerine seslenerek; İşten çıkartılan sendika üyesi arkadaşlarımızın tekrar işe alınmasını talep ediyoruz.” dedi.

Çimse-İş Sendikası olarak, iş barışını bozmak ,üretime engel olmak, işverenleri zarara uğratmak gibi bir amaçlarının olmadığını belirten Taylan, sendika olarak daha kaliteli ürün elde etmek, sendikal disiplini iş yerine yansıtarak iş yerinin düzenine katkı sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Taylan açıklamasında şunları kaydetti:

Kapıldığınız bu yanlış düşüncelerden bir an önce kurtulun. Ön yargılar ve yalan yanlış söylemlerle hareket etmeyin. Bilmenizi isteriz ki bizim çalışma sistemimizde tehdit ve dayatma yok.

Aksine bizim çalışma sistemimizde diyalog var, ortak akıl var, güvene dayalı birliktelik var. Tüm bu sebeplerle işverenlerimizi aklındaki kötü düşüncelerden sıyrılıp ortak akla, birlik beraberliğe davet ediyorum

Fabrika önünde toplanan grup basın açıklamasının ardından ”Direne direne kazanacağız” sloganlarıyla sorunsuz bir şekilde fabrika önünden ayrıldı.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.