Gülümseyin, Kameralardasınız

Gülümseyin, Kameralardasınız
25.01.2020
309
A+
A-

Gülümseyin, Kameralardasınız. Bozüyük’te duraklara konulan ısıtıcılara zarar veren şahıslar kameralara yakalandı.

2017 yılında iklimlendirme sektöründe hizmet veren Demirdöküm firması ve Belediye işbirliğinde halkın kullanımına sunulan ısıtıcılı duraklar yine sokak magandaları tarafından tahrip edildi. Yılmadan, usanmadan, magandaların kullanılamaz hale getirdiği durakları en kısa sürede işler hale getiren Bozüyük Belediye Başkanlığından konu ile ilgili açıklama geldi.

Kış aylarında servis bekleyen işçilerin ve halkın araç beklerken sıklıkla kullandığı duraklara yine zarar verildi. Isıtıcılar kullanılamaz hale getirildi.

Gece geç saatlerde yaşanan olayda Bozüyük, Yeni Mahalle, Yeşil Camii önünde konumlandırılan durakta 2 gencin durağa girdiği, ısıtıcının koruma kutusunu çıkardıkları, ısıtıcının kablolarını söktüğü, ısıtıcıyı kullanılamaz hale getirdikten sonra uzaklaştıkları kameralara yansıdı.

Konuyla ilgili yaptırım uygulanıp uygulanmayacağı bilinmez ama uygulandığı takdirde ceplerinden çok para çıkacağı aşikar. Kazalarda bile orta refüje çarptığınızda, orta refüjde kullanılan tüm malzemeler ağaç, ot, taş, toprak tarafınıza borç tahakkuk eder. Belli ki zevk alıyorsunuz bu durumdan umarım cezai müeyyide uygulandığında da temennimiz uygulanması yönünde aynı memnuniyet ifadesini görmek isteriz yüzünüzde. Büyük harflerle yazılı 7-24 izlenmektedir yazısını görüp, böyle bir şey gerçekleştirebiliyorsanız, belli ki paranız var, tarafınıza tahakkuk edecek olan para cezası da sizi çok zorlamaz diye düşünmekteyiz.

O yaptığınızın adı her neyse bana zarar veriyor, sana zarar veriyor, herkese zarar veriyor. Sizin zevk alarak bozduğunuz ısıtıcılar benim, senin ödediğin vergilerden ayrılan bütçeyle ödeniyor. Belki başka bir proje için ayrılan paradan kesilmek zorunda kalınıyor. Yapmayın!

Ve hep nedendir bilinmez Bozüyük İlçemizden geliyor bu tarz haberler, bugün durak, yarın parklar, diğer gün tahrip edilen çöp kutuları.

Konuyla ilgili bir cezai müeyyide uygulanıp uygulanmayacağı konusunda bilgi içermese de Bozüyük Belediye Başkanlığından açıklama yapıldı;

“Yapılan hizmete zarar verenlerin art niyetli ve bunu bilerek yaptıkları gayet açık. Kapalı duraktaki ısıtıcıya zarar vererek ısınma ihtiyacı olan diğer insanların ısınmasına engel oldular.

İlçemizin ortak kullanım alanında yer alan kamu malına zarar verdiler. Dolayısıyla verilen bu zarar hepimize veriliyor. Vatandaşlarımızdan bu konuda duyarlılık ve desteklerini istiyoruz.” dendi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.