Gölpazarı Gıda ve İhtisas Organize Sanayi Bölgesi İçin Saha İncelemesi Yapıldı

Gölpazarı Gıda ve İhtisas Organize Sanayi Bölgesi İçin Saha İncelemesi Yapıldı
22.01.2020
357
A+
A-

Gölpazarı Gıda ve İhtisas Organize Sanayi Bölgesi İçin Saha İncelemesi Yapıldı.Bilecik, Gölpazarı Gıda ve İhtisas OSB İçin oluşturulan heyetle saha incelemesi yapıldı.

Bilecik’in Gölpazarı ilçesinde yapımı planlanan Gıda ve İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için geçtiğimiz günlerde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in katılımıyla bir toplantı düzenlendi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez önderliğinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında, Bilecik Valisi Bilal Şentürk, Kurum Müdürleri, İl, İlçe başkanlarından oluşan heyetin katılımı ile Gölpazarı’nda Gıda ve İhtisas OSB’nin yapılması konusunda önemli bir adım atılmıştı.

Düzenlenen toplantının ardından Gölpazarı ilçesinde kurulması planlanan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) için, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından Asuman Yılmaz Genç, Lale Nimetoğlu, Bilecik Ticaret ve Sanayi Müdür Vekili Hediye İman ve 2. Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Bölge Personeli Erhan Enez, İlçe Kaymakamı Muhammet Emre Canpolat, İlçe Jandarma Komutanı Hüseyin Kaçmaz, belediye meclis üyeleri ve il genel meclis üyesinin katılımı ile Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer, Başkan Yardımcısı Kemal Gergin, halk arasında Vais olarak bilinen 800 bin metrekarelik sahada incelemelerde bulundu.

Alternatif arazilerin de değerlendirildiği proje için kurum görüşlerinin istenmeye başladığı öğrenildi.

Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer, projenin Gölpazarı için çok önemli olduğunun altını çizerek, ”İnşa edilecek fabrikalarda, gıda sektöründe faaliyet gösteren yatırımcılar ile yüzlerce belki binlerce kişiye Gölpazarı Gıda İhtisas OSB gelir kapısı olacak ve böylelikle Gölpazarı’nı hak ettiği refaha ve iş sahasına hep birlikte kavuşturacağız.” ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.