Çiftçi Kayıt Sistemi Başvuruları 30 Haziran Son Tarih

Çiftçi Kayıt Sistemi Başvuruları 30 Haziran Son Tarih
09.06.2020
270
A+
A-

Çiftçi Kayıt Sistemi Başvuruları 30 Haziran Son Tarih. ÇKS Başvuruları İçin Son Tarih 30 Haziran. 2020 yılı Çiftçi Kayıt Sistemi Başvuruları, ürün güncelleme için başvurular 30 Haziran’da son bulacak.

Bilecik Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından çiftçilerin mağduriyet yaşamamaları adına ürün güncelleme başvurularının 30 Haziran’a kadar İl Tarım ve Orman Müdürlüklerine yapılması gerektiğini duyurdu.

Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; Bilindiği üzere, 2020 Yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) ürün güncellemesi başvuru süresi 30.06.2020 tarihinde sona erecektir. 2020 Yılı ÇKS ürün güncelleme işlemini henüz yaptırmamış çiftçilerimizin mağdur olmamaları için, 30 Haziran tarihinden önce mutlaka İl
Müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir. Üreticilerimize önemle duyurulur.

ÇKS Çiftçi Kayıt Sistemi Nedir Ne İşe Yarar? Çiftçilerin kayıt altına alındığı, tarımsal veri tabanı olan Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS), Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından oluşturulan çiftçilerin kayıt altına alındığı tarımsal veri tabanı olan ÇKS, çiftçilerin istenen belgeleri beyan ettikten sonra sisteme kayıt olması ile çalışmakta.

Çiftçi belgesi; ülkedeki çiftçilere Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilen resmi belgedir. Ayrıca çeşitli yardımlardan, hibelerden, desteklerden faydalanmak için bu belge gereklidir. Bakanlıkta bu belgeler sayesinde ülkedeki çiftçileri kayıt altına almayı başarır. Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) e-devlet üzerinden başvurulabileceği gibi İl Tarım ve Orman Müdürlüklerine de başvurabilirsiniz. Ayrıca Kayıt sorgulama ve güncelleme işleminin de yine E-devlet üzerinden yapılabileceği Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından duyuruldu. ÇKS için istenen belgeler, Çks kayıt formu, dilekçesi, dilekçe örneğine ulaşabilirsiniz. Kayıt için gerekli olan evraklar, Çiftçi Kayıt Formu, Boş C Formu, Kira kontratı, Muvafakat-1, Muvafakat 2, B Formu.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.