CHP İl Başkanı Metin Yaşar’dan Tepki

CHP İl Başkanı Metin Yaşar’dan Tepki
15.04.2021
236
A+
A-

Afişlerin Kaldırılmasına CHP İl Başkanı Metin Yaşar’dan Tepki. Bilecik Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mehmet Metin Yaşar, il başkanlığı tarafından bilboardlara verilen ve üzerinde 128 Milyar Dolar Nerede? yazılı afişin kaldırtılmasına tepki gösterdi. CHP İl Başkanı Yaşar, yazılı basın açıklamasında şunları kaydetti:

“13.04.2021 Salı günü sabah saat 08.30’da CHP Bilecik İl Başkanlığı olarak Bilecik ve Bozüyük’te kiraladığımız bilboardlara “128 MİLYAR DOLAR NEREDE” yazılı afişlerimiz, Sulh Ceza Mahkemesinin aldığı karar ile saat 15.30’da apar topar kaldırıldı.

Afişlerimizde suç unsuru oluşturacak herhangi bir ifade bulunmadığı halde kaldırtılması, İktidarın Anayasa’da teminat altına alınan soru sorma hakkına bile tahammül edemeyişinin somut bir göstergesidir.

Fakirin, fukaranın, tüyü bitmemiş yetimin parasının hesabını sormak kadar doğal bir şey olamaz. Biz de afişlerimizde bunu yazdık. Sadece 128 MİLYAR DOLAR’ın hesabını soruyoruz. Bunu da her zaman her platformda sormaya devam edeceğiz. Bu tahammülsüzlük; İktidarın çöküşünün, artık halkına hiçbirşey veremeyişinin göstergesidir. Bizlerin soru sorma hakkına bile tahammül edemeyen tek adam yönetiminin artık sonu gelmiştir.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.