CHP Bilecik İl Başkanlığı Başkan Vekili Seçimi ile ilgili Basın Açıklaması Yaptı

CHP Bilecik İl Başkanlığı Başkan Vekili Seçimi ile ilgili Basın Açıklaması Yaptı
28.02.2022
103
A+
A-

CHP Bilecik İl Başkanlığı Başkan Vekili Seçimi ile ilgili Basın Açıklaması Yaptı. Bilecik Belediyesi Başkan Vekili Seçimi Öncesi CHP’den Basın Toplantısı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bilecik İl Başkanlığınca parti binasında yapılan komuoyu bilgilendirme toplantısında şunlar kaydedildi:

Bilecik kamuoyunun yakından takip ettiği konuların başında gelen Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in geçici olarak görevden uzaklaştırılmasının ardından 3 Mart Perşembe günü saat 14.00’de Bilecik Belediye Meclis Üyelerince yapılacak Bilecik Belediye Başkan Vekili Seçimi öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Üyeleri olarak sevgili hemşehrilerimizi bilgilendirmek amaçlı burada bulunmaktayız.

Bizler 100 yıldır Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Partimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde ülkemizin demokrasi ile yönetilmesi konusunda mücadele etmekteyiz.

Bugün burada kamuoyunun beklediği Bilecik Belediye Başkan Vekili Adayı olacak Belediye Meclis Üyemizin ismini değil, Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Belediye Meclis Üyelerinin tek vücut olduğunu duyacak ve göreceksiniz. 12 Belediye Meclis Üyesi arkadaşımız Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Grubundan çıkacak Adayın arkasında duracaktır, bundan hiçbir kimsenin şüphesinin olmayacağını değerli hemşehrilerimize söylemenin haklı gururunu yaşıyoruz.

Bilindiği üzere 31 Mart Yerel Seçimlerinde Millet İttifakı olarak Bilecik halkının teveccühü ile Bilecik Belediyesini ve Belediye Meclis çoğunluğu kazandık.

Halkımızın 31 Mart’ta Millet İttifakının Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanı ve Belediye Meclis Grubuna emanet ettiği Bilecik Belediyesini yine Millet İttifakı adına çıkacak olan Cumhuriyet Halk Partili Adayımızın yöneteceğinden şüphemiz yoktur. Bu sebeple 31 Mart 2019’da Bilecik halkı tarafından demokrasinin gereği olarak tercih ettiği ve bu süreçte de Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Grubunda bulunan ve Belediye Başkan Vekili olacak Adayımıza Bilecik Belediye Meclisinde bulunan tüm Belediye Meclis Üyelerinin destek vermesini talep ediyoruz..

Şunu söylemeliyiz ki bugün burada bulunan 12 Belediye Meclis Üyesi arkadaşımız Bilecik Belediye Başkanı olacak donanımda ve yetenektedir. Dolayısıyla Adayımız kim olursa olsun bütün Belediye Meclis Üyelerimiz Sosyal Demokrat Belediyecilik anlayışı içerisinde bulunarak İlimize en güzel hizmeti verecektir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur..

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.