Bu Kez Bilecik’te Yangın

Bu Kez Bilecik’te Yangın
30.07.2021
213
A+
A-

Bu Kez Bilecik’te Yangın. Bilecik, Gülümbe rampalarındaki makilik alanda yükselen alevleri fark eden vatandaşların dikkati ve duyarlı davranışı yangının yayılmasını önledi.

Bilecik Gülümbe rampalarında Örnek Mermer Fabrikasının bulunduğu makilik alandan yükselen alevleri yoldan geçerken fark eden vatandaşlar hemen itfaiye ekiplerine olayı bildirdi. Bilecik’te görevli fakat görev başında olmayan bir polis memuru o bölgede mavi t-shirtlü bir şahsın olay yerinden yürüyerek uzaklaştığını görünce peşine düştü. Yakalanan şahsın üzerinde tiner şişesi olduğunu fark eden polis memuru yakaladığı şahsı görevli güvenlik güçlerine teslim etti.

Kısa sürede yangının çıktığı bölgeye ulaşan itfaiye ekipleri hızla yangına müdahalede bulundu. Bilecik Orman İşletme Müdürlüğüne ait arazözler, Vezirhan ve Bayırköy Belediyesi itfaiye ekiplerinin müdahalede bulunduğu yangın kısa sürede kontrol altına alındı.

Yangının çıktığı bölgeden geçen Mehmet Yıldırım adlı vatandaş, Vezirhan istikametinden Bilecik istikametine seyir halindeyken yangını gördüklerini, vatandaşların da yangını görüp, kendilerinden önce durduklarını belirterek, yoldan gelirken şüpheli bir şahısın yoldan yürüyerek Vezirhan istikametine doğru yürüdüğünü ve durumu gelen polis arkadaşlara bildiklerini ve polis ekiplerinin şahsı yakaladıktan sonra yere yatırdıklarında üzerinden bir tiner şişesinin çıktığını kaydetti.

Orman İşletme Müdürlüğü ve itfaiye ekiplerinin zamanında müdahalesi sonucu yangın kontrol altına alındı ve soğutma çalışmaları ile tamamen söndürüldü.

Yangının çıkış nedeni ve şüpheli şahıs hakkında ekipler soruşturma başlattı.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.