Bozüyük’ten Haberler

Bozüyük’ten Haberler
02.07.2019
342
A+
A-

Bozüyük’ten haberler. Bozüyük’te Voleybol Kursları Başladı. Bozüyük Belediyesi yaz spor okulu kapsamında düzenlenen voleybol kursları başladı.

Yaz aylarında gençlerin spor yaparak geçirmelerini sağlamak amacıyla Bozüyük Belediyesi tarafından düzenlenen yaz okulları kurslarının startını verdi.

Çalışmaları başlayan ve 2007- 2012 doğumlu sporculara yönelik düzenlenen yaz voleybol kursu Salı ve Perşembe günleri olmak üzere haftanın 2 günü kapalı spor salonunda yapılacağı bildirildi.

Voleybol kursu ile kursa katılan öğrencilere sporu ve özellikle voleybolu sevdirmek, voleyboldaki temel hareketleri öğreterek, branşa yönelik fiziksel gelişmelerini sağlamak amaçlanırken sporcu adaylarının daha düzenli ve disiplinli yaşamalarının yanında, sosyal ve okul yaşamlarında daha başarılı olmaları hedefleniyor.

Güneşspor Kulübü, Şampiyonluk Gecesi Düzenlendi

Bozüyük’ün köklü spor kulüplerinden Güneşspor Kulübü, 2. Amatör Liginde şampiyon olmasının ardından şampiyonluklarını düzenlenen Şampiyonluk Gecesinde kutladı.

Güneşspor 2. Amatör Ligi’nde çıktığı karşılaşmalarda birbirinden güçlü spor kulüplerini geride bırakarak şampiyon olmayı başarırken, düzenlenen şampiyonluk gecesine Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, İlçe Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Rüştü Yıldırım, kulüp yöneticileri ve sporcular katıldı.

Kulüp tesislerinde düzenlenen gecenin açılış konuşmasını gerçekleştiren kulüp başkanı Ümit Kök; sporun gençlerin gelişimleri için önemli bir faktör olduğunu belirterek, amaçlarının Bozüyük’ün gençlerine sporu ve sporla iç içe bir yaşamı sevdirmek olduğunu aktardı.

Spor kulüplerinin sivil toplum kuruluşları arasındaki yeri ve önemine değinen kulüp başkanı konuşmasının sonunda şampiyonlukta emeği geçen herkese teşekkür etti. Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’na da desteklerinden ve kendilerini bu anlamlı gecede yalnız bırakmadığı için ayrıca teşekkür eden Kök, Başkan Bakkalcıoğlu’na plaket takdim etti.

Güneşspor tarafından düzenlenen şampiyonluk gecesinde konuşan Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu ise, “Bizim ilçemizde kucaklayacağımız pek çok spor kulübü bulunmakta. Bizler belediye olarak hepsine eşit mesafedeyiz. Bu seneki şampiyonluktan dolayı hepinizi tebrik ediyorum ve beni bu güzel gecenize davet ettiğiniz için teşekkür ediyorum” dedi.

Programda kulüp bünyesinde, geçmişten günümüze yer almış kulüp başkanlarına, antrenörlere ve oyunculara plaket takdim edilirken, gecenin sonunda tüm takım ve teknik ekip şampiyonluk kupasını kaldırdı.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.