Bitmeyen Proje Vatandaşların Tepkisine Neden Oldu

Bitmeyen Proje Vatandaşların Tepkisine Neden Oldu
14.06.2019
320
A+
A-

Bilecik’in Pazaryeri İlçesinde ‘Sokak Sağlıklaştırma’ adı altında aylar önce başlatılan projenin bitmemiş olması vatandaşların tepkisine neden oldu.

Edinilen bilgilere göre, Bilecik’İn Pazaryeri ilçesinde başlatılan ve projenin aylar önce bitmesi gerekirken, bir çok işyeri ve evin çalışmalarının henüz tamamlanmadığı öğrenildi.

Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin konuya ilişkin olarak, vatandaşların yanına gelerek yarım kalan işlerden dolayı mağdur olduklarını belirttiklerini ve bu şikayetleri Anıtlar Kurulu kontrolörlerine ilettiğini söyledi.

Belediye Başkanı Tekin, geçen zaman içerisinde herhangi bir işlem yapılmadığını ve kendilerine yola döşenen taşların çok kötü olduğunu vatandaşların yürümekte zorlandığını ifade etmesine rağmen herhangi bir dönüş yapılmadığını kaydederek, ”Bir çok dükkanın ve evin işleri yarım bende çok üzülüyorum. Fakat belediye olarak biz müdahale edemiyoruz. Yapılan işten hiç bir vatandaşımız memnun değil . Ben şikayetleri tekrar ileteceğim” dedi.

Avcılar Kulübü ve yanındaki evlerin seçimler önce sökülen merdivenlerinin tüm şikayetlere rağmen yapılmadığı öğrenildi.

Avcılar Kulübünden çıkarken ayağını burkarak düşen Mustafa Özsoy, ayağını kırmaktan son anda kurtuldu. Tepkisini dile getiren Özsoy, kaç sefer müteahhitti uyardıklarını Anıtlar Kurulu kontrolörlerine bildirdikleri halde hala basamakların yapılmadığını ifade ederek, ”Bize de yaptırmıyorlar. Derme çatma taşların üzerinden geçerek girip çıkmaya çalışıyoruz. Allah korusun illaki birinin düşüp sakatlanması mı gerekiyor. Biz şikayetimizi belediye başkanımıza da ilettik o da bu konuda çok muzdarip olduğunu ifade etti.” dedi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.