Bilecik’te Yine Yağmur Yine Mağduriyet

Bilecik’te Yine Yağmur Yine Mağduriyet
19.06.2019
360
A+
A-

Bilecik’te tüm ekipler teyakkuzda

Bilecik’te bir hafta sürmesi beklenen yağışlı havaların ikinci gününde yine bir çok bölgede yoğun yağış nedeniyle su taşkınları yaşandı, bir çok dükkanı su bastı.

Öğleden sonra etkili olan sağanak yağış kısa sürede Bilecik Merkez ve güneyde bulunan ilçelerimizi teslim aldı.

Aralıksız yağan yağmur yine mağduriyetlere sebep oldu, binaların alt katları, anayol üzerindeki dükkanlar, Küçük Sanayi Sitesi ve bölgede bulunan alt geçit sular altında kaldı.

Vatandaş yine kendi imkanlarıyla su baskınlarını temizlemeye çalıştı. Bu kez dünden tecrübeli ekipler dün göllenmelerin yaşandığı yerlerde tedbir aldı,trafik akışına yollar kapandı, su taşkınlarının yaşandığı binalar kontrol edildi, vatandaşların mağdur olmamaları için Bilecik Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Bilecik Belediyesi ekipleri, AFAD, teyakkuzdaydı.

Sağanak yağış nedeniyle Bilecik’in bir çok noktasında elektrik kesintisi yaşandı.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen yolun karşısına kulaç atarak geçmeye çalışan genç, bir köpeğin yağmur keyfi, su basan bir dükkanda şişme bota çıkan vatandaşın su baskınıyla mücadelesi renkli görüntülere sebep oldu

Neyse ki bu kez kaza ya da mahsur kalma olayları yaşanmadı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan ölçümlerde metrekareye düşen yağış miktarının Bilecik Merkez için 31,4 kg, Söğüt için 25,4 kg olduğu açıklandı

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.