Bilecik’te Önce Yaya Çizgi Çalışması

Bilecik’te Önce Yaya Çizgi Çalışması
12.06.2019
308
A+
A-

Bilecik’te şehrin çeşitli noktalarında ‘Önce Yaya’ yazılı çizgi çalışması yapıldı.

İç İşleri Bakanlığınca, trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacı ile “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla 81 ilde başlatılan uygulamaya yönelik çalışmalar devam ediyor.

Yaya Öncelikli Trafik

2019 yılı “Yaya Öncelikli Trafik” yılı ilan edilmiş ve bu kapsamda bir çok ilde Trafikte Yaya Önceliği Bilincinin Oluşturulması için çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Çalışmalar kapsamında okul ve yaya geçitlerinde yatay ve dikey işaretleme eksiklikler tespit ettirilerek, belediyeler tarafından en kısa sürede yatay ve dikey işaretlemelerin tamamlanması ve yaya ve okul geçitlerinde araçların hızlarını azaltmaya yönelik fiziki tedbirlerin alınması sağlanıyor.

‘Önce Yaya’ yazılı çizgi çalışması

Bilecik Belediyesi tarafından şehrin birçok bölgesindeki cadde ve ana yollarda trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması için ‘Önce Yaya’ yazılı çizgi çalışması yapıldı.

Güvenli Ulaşım Hizmeti

Vatandaşların trafikte güvenli bir hizmet alması amacıyla gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında trafik işaretleri, yaya geçitleri ve hız kesici alanlarında belediye ekiplerince çalışmalar yapıldı.

Belediye ekipleri, yaya geçitleri ve hız kesicilerin bulunduğu alanlarda sürücülerin görebileceği şekilde ‘Önce Yaya’ görselleri ile birlikte çizgi çalışması yaptı.

Sürücüler için de kolaylık

Böylece sürücüler yaya geçidi veya hız kesiciye yaklaşırken yavaşlayıp durabileceği uygun mesafeyi, uyarıyı gördüğünde daha kolay tespit etmiş olacak.

Bilecik İl Trafik Komisyonunda alınan karara göre sürücüler, belirlenen alanlarda önceliği yayalara vererek, daha güvenli ulaşım hizmeti sunmuş olacak.

 

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.