Bilecik’te Öğrenciler Zamlara Tepkili

Bilecik’te Öğrenciler Zamlara Tepkili
26.07.2019
472
A+
A-

Bilecik’te öğrenciler zamlara tepkili. Bilecik’te öğrenciler yemekhane ve şehir içi yolcu taşımacılığına yapılan zamlara sosyal medyadan tepki gösterdi.

Üniversite öğrencileri yemekhane ve dolmuş ücretlerine artan maliyetlerin yansıtılacağı haberinin ardından sosyal medya üzerinden bir araya geldiler.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi öğrencileri tarafından Twitter da saat 17:00 itibariyle başlatılan #bileciköğrenciyisömürme hashtagı altında tepkiler çığ gibi büyüdü.

Diğer iller ile kıyaslandığında gidilen mesafe ve ücret arasındaki dengesizliğe dikkat çeken öğrenciler, sosyal medya üzerinden seslerini duyurmaya çalışıyor. Alternatif ulaşım aracı olmaması, şehir içi minibüs tarifesinin 1.75 tl den 2 tl’ye çıkarılması ve üniversite içindeki yemekhane ücretlerinin 2.00 TL den 2.50 TL ye çıkarılmasının kendilerini zor duruma düşüreceğini belirterek, yetkililerden destek beklediklerini dile getirdiler.

Yapılan fiyat artışlarına tepki gösteren öğrenciler, ilk önce otağın kapatıldığını ardından yemekhane ücretine zam geldiği ve şimdi de minibüslerin ücretlerinin artırıldığı kaydederek, kıt kanaat geçinmek durumda kaldıklarını ifade ettiler.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi öğrencileri, akaryakıt fiyatları ve artan maliyetler ileri sürülerek şehir içi minibüs ücretlerine yapılan artışa ve üniversite yemekhane ücretinin artmasına sosyal medya hesaplarından tepki gösterdi.

#bileciköğrenciyisömürme hashtagı ile atılan tweetlerde dikkat çekenleri şöyle; Öğrenciyi yaşat ki, şehir yaşasın, Bizi her şey sinirlendirir çünkü paramız yok, Beter ettin bizi, İnlettin hepimizi, La yeter sal bizi, Edebali’dir simgesi, Counter’dır yapılacak tek faaliyeti, İstesen de yatay geçişi, Kabullen sev Şehr-i Bilecik’i, Gelişmek için öğrenciyi sömüren sisteme hayır, Bilecik Fakirleştirir gibi yüzlerce tweet atılmış durumda.

Yetkililerin gelen tepkiler üzerine nasıl bir tutum sergileyecekleri merak ediliyor.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.