Bilecik’te Minibüs Ücretlerine Zam Geliyor

Bilecik’te Minibüs Ücretlerine Zam Geliyor
25.07.2019
422
A+
A-

Bilecik’te minibüs ücretlerine zam geliyor. Artan maliyetler yüzünden Bilecik’te şehiriçi yolcu taşımacılığı yapan dolmuş ücretlerine zam yapılacağı öğrenildi.

Artan maliyetler sebebiyle dolmuş ücretlerinde artışa gidiliyor

2018 yılında belirlenen tarifeye göre 2 tl olan halk minibüsü hizmet bedelinin 2,5 tl, öğrenci tarifesinin ise 1.75 tl’den 2 tl’ye çıkarılacağı öğrenildi.

2018 yılı Şubat ayında akaryakıt (motorin) fiyatı 5.15- 5.18 tl civarında iken, bu yıl 6.36-6.42 tl seviyelerinde alması, sıfır minibüslerin fiyatlarındaki artış ve bakım masrafları gibi bir çok etken dolmuş ücretlerine yansıyacak.

Bilecik Belediyesinden yapılan açıklamada, Bilecik Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasının talebi ve Bilecik Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulunun onayı ile halk minibüsü hizmet bedelinin şehiriçi hatlarda tam 2,5 tl, öğrenci 2 tl olacağı belirtildi.

Vatandaşlar ve öğrencilerin artan fiyatlar karşısında nasıl bir tepki göstereceği merak konusu oldu.

2018 yılında dolmuş ücretlerine yapılan zamma üniversite öğrencileri tepki göstermiş ve ardından,  Bilecik Belediyesine öğrenci kimliği ile öğrencilerin başvurmaları halinde aradaki farkın sosyal destek anlamında belediye tarafından karşılanacağı belirtilmişti.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Kamber dedi ki:

    Hangi sıfır minibüslerin fiyat artışı. Sıfır minibüs gören var mı? Zaten her zaman benzine zam geldi diye balık istifi yolcu alınmıyor mu? Bakım desen koltuğa oturunca içeriyi toz bulutu kaplıyor Klima desen yok minibüsün içinde nefes alınamıyor.