Bilecik’te Korona Virüs Tedbirleri

Bilecik’te Korona Virüs Tedbirleri
14.03.2020
382
A+
A-

Bilecik’te Korona Virüs Tedbirleri. Bilecik’te korona virüs vakasının açıklanmasının ardından tedbirler üst düzeye çıkarıldı.

Bilecik ve İlçe Belediyelerin ilgili birimlerince insanların toplu halde bulunabilecekleri çocuk parkları, bahçeler, umuma açık tuvaletler, camiler ve abdesthaneler, bankaların atm leri, otogarlar, duraklar dört bir yandan kimyasallarla temizlik yapıldı.

Bilecik Devlet Hastanesi ve ilçe hastaneler tarafından hasta ziyaretlerine Sağlık Bakanlığı emriyle kısıtlama getirilirken, yoğun bakım hasta ziyaretleri tamamen kaldırıldı. Virüsün en çok etkilediği yaşlılar için maaşlarını talepleri halinde evde alabilmeleri, mevcut ilaç raporlarının Haziran ayı sonuna kadar geçerliliği ve sağlık kuruluşuna gitmeden kronik hastalıklarında kullandıkları ilaçların direk anlaşmalı eczanelerden alabilecekleri gibi her türlü kolaylık hayata geçirildi.

Korona Virüsle mücadele çalışması kapsamında spor müsabakalarının seyircisiz oynanacağı, sanatsal faaliyetlerin belirsiz tarihe kadar ertelendiği duyuruldu.

Bilecik ve İlçelerinde vatandaşların görebilecekleri Korona Virüs 14 Kuralını bildiren afişler asıldı. Salgın hastalıkların en hızlı yayıldığı ortam olan okullar tatil edilip eğitime ara verildi.

Bilecik ve İlçe Belediyelerce virüs tehlikesi geçene kadar mücadelenin devam edeceği bildirildi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.