Bilecik’te COVID 19 dan Kaç Kişi Öldü

Bilecik’te COVID 19 dan Kaç Kişi Öldü
31.05.2020
269
A+
A-

Bilecik’te COVID 19 dan Kaç Kişi Öldü. Bilecik’te koronavirüs salgınında ölen sayısını Bilecik Valisi Bilal Şentürk açıkladı.

Bilecik Valisi Bilal Şentürk, koronavirüsle ilgili soruların yanıtını verdi. Bilecik’te net vaka sayısı, koronavirüsten ölen kişi sayısını ve mevcut koronavirüs hasta sayısını açıkladı. Sağlık Bakanlığı haricinde hiç bir kurum ve kuruluştan alamadığımız koronavirüs vaka sayılarını Vali Şentürk açıkladı.

Vali Bilal Şentürk, Bilecik’te toplam 340 kişide koronavirüs vakasının tespit edildiği, 11 vatandaşımızın koronavirüsten hayatını kaybettiği mevcut hasta sayısının ise 5 olduğunu açıkladı. Vali Şentürk; Bilecik halkına bu süreçte bize hiçbir zorluk çıkarmadıkları ve genel anlamda uyarılarımızı dikkate alarak bu süreci en hafif bir şekilde geçiştirilmesine katkı sağladıkları için gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum.

Sağlık teşkilatı başta olmak üzere emniyet, jandarma ve vefa sosyal destek ekipleri insanlarımızın hayatını koruyabilmek, gündelik hayatını idame edebilmeleri adına yoğun bir şekilde kamu hizmetlerini yürütmeye çalıştılar. Kendilerine teşekkür ediyoruz.

Vakalarımızın önemli bir kısmı temaslıyla temas kurulmasından ortaya çıkmış oldu. Hastanemizde tedavi gören 5 hastamız var. 340 pozitif vaka bulunuyor, 11 vatandaşımız da hayatını kaybetti. Bundan sonraki süreçte de olmaz demeyelim.

Yeni normalleşmeyle birlikte hareketlilik artacak. Ama mesafe koşuluna, maske ve temizlik hususuna azami riayet ederek, inşallah süreci en az zararla atlatacağız. Bu mücadele bireysel olduğu gibi, toplu olarak verilecek bir mücadele. Birinci süreci geçirdik çok şükür ikinci aşamaya geçiyoruz. Aynı anlayış içerisinde hep beraber süreci götüreceğiz. Bu riskleri bertaraf etmek için bir araya gelme noktasında bu üç hususa riayet edeceğiz.

Sevgimizi dokunarak değil, biraz daha mesafeli olarak göstereceğiz. İşlerimizi daha iyi yaparak insanımızı daha mutlu kılma çabası ortaya koyarak inşallah bu süreci de atlatacağız. Bu bizim rutin alışkanlığımız haline gelecek. Hep beraber süreci yöneteceğiz.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.