Bilecik’te Acemi Kasaplar İş Başındaydı

Bilecik’te Acemi Kasaplar İş Başındaydı
12.08.2019
444
A+
A-

Bilecik’te acemi kasaplar İş Başındaydı. Bilecik’te 21 kasap, kurban keserken kendini yaraladı.

Bilecik Devlet Hastanesine 21 kişinin kurban kazası yaşadıkları gerekçesiyle başvurdukları öğrenildi. Her yıl Kurban Bayramlarında görmeye alışkın olduğumuz acemi kasap kazaları bu yılda tekrarlandı. Kurban keserken kendini kesen kasaplar hastanelerin acil servislerini doldurdu.

Kılınan Bayramı Namazının ardından başlayan kurban telaşı belediyelerce belirlenen alanlar önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Kimi kalabalık yüzünden sıranın kendine gelmeyeceğini düşündüğünden aldı eline bıçağı, kimi geç kalacağını düşündüğünden, kimi ben kesebilirim dediği için ama hepsinin adresi acil servis oldu. Bu yıl bayramın birinci günü 21 acemi kasap Bilecik Devlet Hastanesinin kurban keserken yaralandıkları sebebiyle acil servisindeydi.

Bu yılın en ilgi çeken kazası besihanesinde kendi pazarladığı büyük baş kurbanlardan 45 tanesini kesen ve evine dönüp karpuz kesmeye çalışırken kendini yaralayan kişi oldu. Bu durum 45 danayı devirdi, karpuz keserken yaralandı yorumlarına sebep oldu.

Kurban kazalarında yaralanan 21 kişi Bilecik Devlet Hastanesi Acil Servis kısmında yapılan tedavilerinin ardından taburcu edildi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.