Bilecik Vefa İftar Sofrasında Buluşuyor

Bilecik Vefa İftar Sofrasında Buluşuyor
27.04.2020
332
A+
A-

Bilecik Vefa İftar Sofrasında Buluşuyor. Tespit Edilen 66 Vatandaşın Her Gün Sıcak Yemekleri Vefa Sosyalden. Tüm dünyada yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle kurulan Bilecik Vefa Sosyal Grubu, Valilikçe tespit edilen 66 yaşlı ve yemek yapamayacak durumda olan vatandaşların iftar ve sahurluklarını evlerine götürüyor.

Bilecik’te yalnız yaşayan ve yemek pişirmekte zorlanabileceği tespit edilen 66 yaşlı vatandaşımız için hazırlanan iftar yemekleri ile sahurluklar iftar öncesi evlerine ulaştırılıyor.

Vali Bilal Şentürk, kardeşliğin ve paylaşmanın en önemli sembolü olan Ramazan ayında büyüklerimize vefa, saygı ve hürmetin bir gereği olarak, Bilecik Vefa İftar Sofrasında buluşuyor projesiyle ihtiyaç sahibi vatandaşlara el uzatıp, sıcak yemek ulaştırarak iftar sofralarını iyilik sofralarına dönüştürmek ve sofralarını şenlendirmek istediklerini söyledi.

Yemek servisinin Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri aracılığıyla yaşlılarımızın evlerine ulaştırıldığını ifade eden Vali Şentürk; “Koronavirüs salgını nedeniyle 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız, kısıtlamadan dolayı dışarıya çıkamıyor. Ramazanın birleştirici, bütünleştirici güzelliklerinden olan toplu iftarları da birlikte yapamıyoruz. O nedenle özellikle evinde yalnız yaşayan yaşlılarımızın iftarlıkları ve sahurlukları Vefa Sosyal Destek Grubu ekiplerimiz, evlerine götürüp teslim ediyorlar. Bu şekilde yaşlılarımızın gönüllerini almalıyız. Ramazanın anlamına uygun olarak hayır sahiplerimizin “hayır”larını yapmalarına da vesile olalım istiyoruz.” dedi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.