Bilecik ve Osmaneli Belediyeleri Kuaförlerin Yanında

Bilecik ve Osmaneli Belediyeleri Kuaförlerin Yanında
07.05.2020
384
A+
A-

Bilecik ve Osmaneli Belediyeleri Kuaförlerin Yanında . Belediyeler 11 Mayısta açılacak olan berber ve kuaförlere destek vereceklerini açıkladı. Bu zor süreçte çalışmalarına kısıtlama getirilen berber ve kuaförlerin 11 Mayısta açılacak olması, berberler için zorlukları da beraberinde getiriyor. Bir dizi alınması gereken önlemlerde Bilecik Belediyesi dezenfeksiyon işlemiyle, Osmaneli Belediyesi gerekli tüm ekipmanı karşılayarak kuaförlerin yanında olduklarını gösterdi.

Koronavirüste ilk dönemi bitiren Türkiye’de kapalı olan AVM lerin bazı bölümleri, kuaför, berber ve güzellik salonlarının yeni dönem kontrollü sosyal yaşam kapsamında uygulanan kısıtlamaları esnetilmiş bu nedenle belirtilen sektörlerin önlem alma koşuluyla çalışmasına izin verilmişti.

Bilecik Belediyesi ve Osmaneli Belediyesinden bildirilen yazıda şunlar kaydedildi;

Bilecik Belediyesi tarafından yapılan açıklamada;
9 Mayıs Cumartesi günü başlayacak olan ve ihtiyaç duyulması halinde 10 Mayıs Pazar günü de devam edecek olan dezenfekte çalışmalarında Bilecik Belediyesi ekipleri, şehirdeki bütün kuaför, berber ve güzellik salonlarını dezenfekte ederek, vatandaşlarımızın hizmetine sunacak.

Bilecik Belediyesi tarafından belirtilen tarihlerde dezenfekte çalışmasının yapılması için ilgili işletmelerin açık tutulması ve gerekli hazırlıkların yapılması uyarısı yapıldı.

Osmaneli Belediyesinin konuyla ilgili yaptığı açıklama ise şunlar kaydedildi;

“Öncelikle değerli esnaf kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Kapalı oldukları sürede kurallara uyarak büyük fedakarlık yapan erkek berber ve kuaförlere ve kadın kuaförlere Osmaneli Belediyesi olarak her türlü desteği yapacağız. Berber ve kuaförler için açılış şartı olarak istenen ve faaliyetlerini sürdürmeleri için gerekli olan; ateş ölçer, tek kullanımlık maske, dezenfektan, Siperlik, beyaz medikal doktor önlüğü, tek kullanımlı havlu ve müşteri için önlük, eldiven vb malzemelerin tümü belediyemizce karşılanarak berber ve kuaförlerimize teslim edilecek. İçinde bulunduğumuz süreç berber ve kuaförlerin değerini bir kez daha ortaya koydu. En azından 11 Mayıstan sonra aynaya bakarken daha güzel bir yüzle mutlu olacağız.

Tabi ki Osmaneli olarak Türkiye’deki uygulamalara paralel koronavirüse karşı büyük mücadele verdik. Allah’a şükür şu an Türkiye ortalamasının da altına indik. Ancak bu bizi asla gevşetmeyecek. Sağlık Bakanlığımızın yayınladığı ve yayınlayacağı kurallara harfiyen uyacağız. Osmaneli halkı sosyal mesafeye uyarak doğayla ve güzelliklerle tekrar çok yakında buluşacak. Kurallara uyan Osmaneli Halkına tekrar teşekkür ediyoruz” dedi.

Diğer taraftan belediyecilik faaliyetlerini sürdüren Bilecik Belediyesi yollarının çok virajlı olması dolayısıyla vatandaşın özellikle kış aylarında zorluk çektiği Şehit Mesut Bilir yolunda çalışma başlattı. Çalışmayı yerinde inceleyen Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, yaptığımız yeni yollarla halkımıza ulaşıyoruz dedi ve devam etti;

“Burada Şehit Mesut Bilir Caddesinin devamında yer alan Meram Kent ve Nilüfer Sitelerinin bağlanacağı bir çalışmayı gerçekleştiriyoruz. Son derece önemli ve büyük bir çalışma. Açtığımız bu yeni yol ile site sakinlerimiz ile şehrimiz arasında daha büyük ve daha ulaşılabilir bir yol açmış oluyoruz. Çünkü eski yol oldukça virajlı ve dar. Dolayısıyla bu çalışma tamamlanınca site sakinlerimiz daha güzel ve rahat bir yola kavuşmuş olacak”

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.