Bilecik Nerede Sorusu Yanıt Buldu

Bilecik Nerede Sorusu Yanıt Buldu
26.07.2019
382
A+
A-

”Bilecik nerede?” sorusu yanıt buldu. İki videonun bir araya getirildiği chroma key tekniği ile yeşil ekran kullanılarak sosyal medyada sıkça sorulan ”Bilecik nerede?” sorusu Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Basın ve Halka İlişkiler Müdürlüğü tarafından hazırlanan video ile yanıt buldu.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Basın ve Halka İlişkiler Müdürlüğünce hazırlanan videoda, Ekşisözlük’te var olmadığına dair 24 sayfa entry bulunan, sosyal medyada sık sık espiri konusu olan ve  Umut Sarıkaya karikatürlerine konu olmuş ilimiz Bilecik’in nerede olduğu anlatıldı.

Bilecik’in aslında pek çok şehre nasip olmayan bir özelliğe sahip. 4 coğrafi bölgede toprağı olan tek il Bilecik, büyük şehirlerin tam da yanı başında. Bilecik, lokasyon olarak  Marmara, Karadeniz, İç Anadolu ve Ege Bölgelerinin kesişim noktaları üzerindedir. Karayolu üzerinden İstanbul’a 2,5 saat, Eskişehir ve Bursa’ya ise 1 saat uzaklıktadır. Yüksek Hızlı Trenle ise, Ankara’ya 2 saat 10 dakika, Konya’ya ise sadece 2 saat 25 dakika uzaklıktadır.

Hazırlanan videoda Bilecik’in bir çok özelliği ön plana çıkarılırken, Bilecik’e bir serçe kent diyen Cemal Süreyya’nın da ismi anılırken, göllerine ve kanyonlarına gelen doğa tutkunları ve elbette Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinin 10 binlerce öğrencisinin Bilecik’i çoktan keşfettiği belirtildi.

 

Videonun sön bölümünde ise TRT1 ekranlarında büyük beğeniyle izlenen ‘Diriliş Ertuğrul’ dizisinde yer alan Bilecik sahnesi ile ‘Bilecik nerede?” diye soranlara #BilecikBurada hashtagi ile cevap verilmiş oldu.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.