Bilecik, Mesajınız Var

Bilecik, Mesajınız Var
16.05.2020
291
A+
A-

Bilecik, Mesajınız Var. Bilecik’te okuyup çeşitli şehirlerde görev yapan hemşirelerimiz bu zorlu süreçte Bilecik’i unutmadı ve video mesaj hazırladılar.

Her biri Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi mezunu olan kadın ve erkek hemşirelerden oluşan grup okudukları şehir olan Bilecik’e lütfen evde kalın mesajı gönderdi.

Kimi Gaziantep Islahiye kimi Kayseri Şehir Hastanesi kimide İstanbul’da Eğitim Araştırma Hastanelerinin COVID servislerinde görevlendirilen öğrencilerimiz yaşadıkları zor süreci anlatmaya çalıştıkları videoda Bilecik halkına lütfen evde kalın, sosyal mesafenizi koruyun ve maskesiz sokağa çıkmayın dedi.

Ülkemizde yaşanan salgın dolayısıyla evlerine dahi gidemeyen, gitseler bile aile üyelerini virüsten korumak adına maske kullanmak zorunda olduklarını söyleyen hemşirelerimiz riskin farkında olmamız ve alınan tedbirlere harfiyen uymamız çağrısında bulundular.

Ayrıca hazırladıkları video da özellikle COVID servisinde giyilmesi zorunlu olan tulum ve FFp3 maskelerle çalışmanın zorluklarına değinen hemşireler, ailelerini korumak için evlerinde dahi maske takmak zorunda kaldıklarını yineledi. ”Çok yakında ufuktan o güneş doğacak. Daha güzel günler göreceğimize inancımız tamdır. Sende evde kalarak bize destek olabilirsin. Evde kalın sağlıklı kalın. Sende bize destek ol. Evde Kal. ” gibi mesajları Bilecik halkına gönderdiler.

12 Mayıs Hemşireler Günü dolayısıyla hazırladıkları ve okudukları şehir olan Bilecik’i de unutmadıkları için biz teşekkür eder ve Bilecik Haber Merkezi olarak halkımız adına Hemşireler Günlerini kutlarız.

 

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.