Bilecik Koronavirüs Vaka Sayısı

Bilecik Koronavirüs Vaka Sayısı
19.04.2020
367
A+
A-

Bilecik Koronavirüs Vaka Sayısı. Bilecik Vaka Sayısı. Bilecik’te vatandaşlar tarafından merak edilen ve sıkça soruln soruların başında koronavirüs vaka sayıları geliyor.

Bilindiği üzere kkoronavirüs Türkiye’nin bir numaralı gündeminde yer alıyor. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca her gün düzenli olarak Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosunun Sağlık Bakanlığı internet sitesinde, çoğu zaman canlı yayında, vatandaşlarımızla paylaşıyor.

Maalesef iller bazında net rakamlar açıklanmıyor. Vatandaşlarımızın merak ettiği tüm bu soruları cevaplamaya çalışacağız edindiğimiz bilgiler doğrultusunda.

İlk olarak Osmaneli İlçemizde bir kaybımız daha var, şahsın 65 yaş üstü olduğu ve koronavirüs sebebiyle hayatını kaybettiği bilgisine ulaşıldı.

Diğer yandan Bilecik İl ve İlçelerinde toplam koronavirüs vaka sayısının 200 üzerinde olduğu ancak net rakamlar açıklanmadığından bilemiyoruz, tam rakam veremiyoruz fakat Bilecik’te pandemi hastanesine dönüştürülen Kredi Yurtlar Kurumunun tüm katlarının covid 19 hastalarıyla dolu olduğu bilgisine ulaştık.

Bir il, ilçe veya köyün karantinaya alınması için belirli şartların oluşması yerleşim yerinde 1 den fazla vaka tespitinin olması temas ettiği kişilerin fazlalığı yada risk altında olan yaşlı halkın çokluğu kriterler arasında. Osmaneli’de pozitif vakalar var ancak karantina yok sadece giriş-çıkışlar kontrol altında.

Bizler Bilecik Haber Merkezi olarak bilgiye ulaştıkça sizleri de bilgilendiriyoruz, tekrar tekrar sormanıza gerek yok

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.