Bilecik Belediyesinde SMS’le Duyuru Dönemi Başladı

Bilecik Belediyesinde SMS’le Duyuru Dönemi Başladı
24.01.2020
427
A+
A-

Bilecik Belediyesinde SMS’le Duyuru Dönemi Başladı. Artık duyurular cep telefonlarınıza kısa mesaj olarak gelecek. Uzun yıllardan bu yana duyurular Bilecik Belediyesi tarafından şehrin çeşitli noktalarına yerleştirilen hoparlörler kanalıyla yapılıyordu. Vatandaştan gelen talep üzerine Bilecik Belediyesinde alınan kararla SMS’le duyuru dönemine girildi.

Alınan karardan haberdar olmayan vatandaşlar tarafından hoparlörlerin arızalandığı yönünde başvurular almasının üzerine Bilecik Belediyesi sosyal medya hesaplarından açıklama yaptı.

Duyuru SMS Kaydı Nasıl Yapılır? la ilgili ayrıntılı bilgi paylaşan belediye şunları kaydetti;

Su kesintisi, cenaze, emlak, çöp vergisi ödemeleri ve etkinlikler gibi tüm duyurular artık Bilecik il merkezinde yaşayan vatandaşlar için kısa mesaj sistemi kuruldu.

Bilecik Belediyesi sosyal medya hesaplarında yapılan paylaşımda Bilecik Belediyesi Duyuru SMS kaydı yaptırmak isteyen vatandaşlar; 1- Etkinlik duyurularına kayıt olmak isterse, cep telefonunun mesaj bölümüne Etkinlik yazarak 0552 444 88 58’e mesaj göndermeleri gerekiyor.

2- Cenaze duyurularına kayıt olmak isterse, cep telefonunun mesaj bölümüne Cenaze yazarak 0552 444 88 58’e mesaj göndermeleri gerekiyor.

3- Tüm duyurulara kayıt olmak isteyen vatandaşların ise, cep telefonunun mesaj bölümüne Hepsi yazarak 0552 444 88 58’e mesaj göndermeleri gerekiyor.

Bakalım bu yeni sistemden halk ne kadar faydalanacak ya da yaşlı ve okuma yazması olmayan vatandaş ne tepki verecek, tekrar hoparlörler kullanılmaya başlanacak mı? birlikte göreceğiz.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.