Bilecik Belediyesi Mart Ayı Meclis Kararları

Bilecik Belediyesi Mart Ayı Meclis Kararları
03.03.2021
299
A+
A-

Bilecik Belediyesi Mart Ayı Meclis Kararları. Mart ayı belediye meclis toplantısı, Belediye Başkanı Semih Şahin başkanlığında gerçekleştirildi. Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde yapılan toplantıda 10 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Teftiş Kurulu Müdürlüğü çalışma yönetmeliği taslağının görüşüldüğü toplantıda, ilimizde ulusal ve uluslararası spor aktivitelerinde başarı gösteren ve derece alan öğrencilere, sporculara, teknik yöneticilere antrenör ve antrenör yardımcılarına nakdi ödül verilmesi ile verilecek ödüle ilişkin Belediye Başkanına ve belediye encümenine yetki verilmesi konusu görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna sevk edildi.

Toplantıda ayrıca Hürriyet Mahallesi, Dumlupınar Caddesi Yuvam Sokak No: 1/1’deki park alanının aşevi olarak kullanılmak üzere Kızılay’a 10 yıllığına bedelsiz tahsis edilmesi ve tahsis işlemine yönelik tüm iş ve işlemleri yürütmek üzere Belediye Başkanlığına yetki verilmesi konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

2021 yılında uygulanacak ücret ve tarifelerin tespitine ilişkin belediye meclisinin 07/12/2020 tarih ve 110 sayılı kararında değişiklik ve ilave yapılması konusunun görüşüldüğü toplantıda ayrıca imar konuları görüşülerek, detaylı çalışma yapılması amacıyla İmar Komisyonuna havalesi yapıldı.

Merkezi Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisinin rehabilitasyon inşaat işi, terfi merkezleri ve kollektor hattı inşaatı ile güney hat 2 ve güney hat 3 yağmursuyu hattı inşaatı işinde kullanılmak üzere İlbank A.Ş’den (İller Bankası) kredi kullanılması ve belediye başkanına yetki verilmesi konusu görüşülerek oy çokluğuyla kabul edildi.

Bilecik Belediyesi çalışmalarında kullanılmak üzere bir adet iş makinesi alımının oy çokluğuyla kabul edildiği toplantıda ayrıca kadınların gerek mecliste gerek sosyal hayatta daha çok temsil edilmesi, talep ve görüşlerinin daha rahat şekilde alınması amacıyla Kadın Komisyonu kurulması hakkındaki gündem maddesi oy birliğiyle kabul edildi.

https://www.belekomahaber.com/

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.