Bilecik Belediyesi 14 Araçla Tura Çıktı

Bilecik Belediyesi 14 Araçla Tura Çıktı
14.08.2020
271
A+
A-

Bilecik Belediyesi 14 Araçla Tura Çıktı. Bilecik Belediyesi tarafından kiralama maliyetinden daha düşük fiyatla satın alınan 14 aracın kamuoyuna tanıtım programı gerçekleştirildi.

Tanıtım etkinliğine Belediye Başkanı Semih Şahin, CHP İl Başkanı Metin Yaşar, İlçe Başkanı Berna Pamukçu, Belediye Başkan Vekili Semih Tuzak, Başkan Yardımcıları Melek Mızrak Subaşı, Ahmet Gürses, Özgür Algın, birim müdürleri, belediye çalışanları ve davetliler katıldı.

Belediye Başkanı Semih Şahin, yaptığı açıklamada yerli üretim ve Bilecik Belediyesi öz malı araçların Bilecik ve halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Bilecik Belediyesi tarafından yeni bir uygulamaya geçildiğini, kiralama maliyetinden daha düşük fiyatlar ile 14 adet aracın Bilecik Belediyesi bünyesine kazandırıldığını belirten Başkan Şahin, güzel çalışmalar gerçekleştirmeye devam edeceklerini söyledi.

‘’HER TÜRLÜ EKONOMİK ZORLUKLAR VE PANDEMİNİN OLUMSUZLUKLARINA RAĞMEN HALKIMIZA HİZMETTE AKSAMA YOK’’

Açıklamasında, ‘’Bilecik Belediyesi olarak ülke ekonomisindeki zorluklar ve pandeminin olumsuzluklarına rağmen halkımıza hizmette aksama yok’’ ifadelerini kullanan Başkan Şahin, şunları kaydetti:

‘’Bugün burada toplanmamızın sebebi yıllardır alınamayan ve hep kiralama ile gerçekleştirilen araç hizmeti yerine, kendi öz malımız araçların tanıtımını yapmaktır. Büyük oranda bu araçların satışını yaptık ve belediyemizin mal sahibi olmasını sağladık. Pandemi döneminde dahi olsak eğer bir işi planlı yapıyorsanız bu tür yatırımları yapabilirsiniz. Biz de geldiğimiz günden itibaren 5 yıl içerisinde neler yapacağımızı gün gün planladık ve bu planlarımızı aksatmadan devam ediyoruz. Bunlardan birisi ve acil olan ihtiyaç, araçların satın alınmasıydı ve Devlet Malzeme Ofisinden bunu gerçekleştirdik.

‘’BİRÇOK ALANDAKİ YATIRIM VE ÇALIŞMALARIMIZ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR’’

Bilecik Belediyesi olarak gerek altyapı çalışmaları gerek diğer yatırım ve çalışmaların devam ettiğini kaydeden Başkan Şahin, ‘’2024 Şubat ayına kadar, yani görev süremize kadar ne tür çalışmalar yapacağımızın ve neleri alacağımızın plan ve programını yaptık. Bu çerçevede Bilecik’i görev sürecimizin sonunda, bütün yönleriyle bir kent haline getireceğiz. Bu yöndeki adımlarımız devam ediyor. Pandemi ve benzeri olumsuzlukları da dikkate alarak plan ve programımızı yaptığımız için çalışmalarımızda bir aksama olmayacak. Bu duygu ve düşüncelerle aldığımız araçların hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum’’ dedi.

Açıklamanın ardından Başkan Şahin, İl Başkanı Yaşar ve başkan yardımcıları araçlara binerek, şehir merkezinde araç turu gerçekleştirdi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.