Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in 10 Kasım Mesajı

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in 10 Kasım Mesajı
10.11.2019
385
A+
A-

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in 10 Kasım Mesajı. Belediye Başkanı Semih Şahin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. Yılı dolayısıyla yayımladığı mesajında;

“Küllerinden yeniden doğuşun mimarı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 81. Yıl dönümünde saygı, sevgi ve minnetle anıyorum” dedi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri, idealleri ve hedeflerini hala en canlı şekliyle yaşadıklarını kaydeden Başkan Şahin, mesajında şunları belirtti:

“Vefatının 81. Yıl dönümünde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü her zaman olduğu gibi saygı, sevgi ve rahmetle anıyor ve hatırlıyoruz. Türk Milletinin sadece bir döneminde değil bütün dönemlerinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izi, hatırası ve değeri vardır. Mustafa Kemal Atatürk, yeniden küllerinden doğan Cumhuriyetimizin kurucusu olduğu gibi, bizlerin muasır medeniyetler seviyesine çıkmamızda rehber olacak büyük bir önderimizdir. Türk Milletinin yeniden ayağa kalkmasının ve sonsuza kadar sürecek bağımsızlığının ölümsüz ismi olan Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesini yakalamak için bizler, O’nun ilkeleri ve idealleri doğrultusunda çalışacağız. Bu anlamda bizlerin en büyük görevi, çağdaş ve laik cumhuriyete sahip çıkmak, Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünü savunmak, O’nun ilkeleri ışığında çağdaşlaşma ve kalkınma hamlesini sürdürmektir. Bu duygu ve düşünceler ile Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve özlemle anıyor ve hatırlıyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.