Bilecik 2 İlçede Karantina

Bilecik 2 İlçede Karantina
26.10.2020
256
A+
A-

Bilecik 2 İlçede Karantina. Bilecik Valiliğinden yapılan açıklamada Bilecik’in Pazaryeri Ahmetler Köyü ve Gölpazarı Aktaşlar Köyünde Beşevler Mahallesinde koronavirüs vaka sayılarının çokluğu, temasın önüne geçilebilmesi adına karantinaya alındığını duyurdu.

Bilecik Valiliğince yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Pazaryeri İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararı

Pazaryeri İlçesi Ahmetler Köyü sınırları içerisinde 6 adreste kovid-19 pozitif vaka ve çok sayıda vaka temaslılarının görülmesi üzerine Ahmetler köyü ve civarında vaka sayılarında artış beklenildiğinden kovid-19 enfeksiyonunun yayılımının engellenmesi ve toplum sağlığının korunması amacıyla 25.10.2020 tarihinden geçerli olmak üzere salgın durumunun ve yayılma hızına göre bir sonraki karara kadar ilçemiz Ahmetler köyünün giriş ve çıkışlarına kapatılarak, gerekli önlemlerin alınmasına;

Oy birliği ile karar verilmiştir dendi. Bir diğer İlçemiz Gölpazarı İlçesi Aktaş Köyü Beşevler Mahallesinde koronavirüs vakalarının çokluğu sebebiyle Umumi Hıszıssıhha Kurulu tarafından karantina kararı alındı.

Yayınlanan kararda:
”Gölpazarı İlçesi Aktaş Köyü Beşevler Mahallesinde, koronavirüs salgınının kontrol altına alınması amacıyla, Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27. 28. ve 72. maddeleri kapsamında, ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina uygulamasına karar verilmiş olup ilgili mahalleye giriş ve çıkışlar 26.10.2020 saat 00.01 itibari ile sınırlandırılmasına oy birliği ile karar verilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.